Nikola Tesla Kimdir?

Bugün doğum günüdür.

İyiki doğdun üstad dünyadaki zavallılar senin icatlarını kullanıp senden bihaber yaşıyorlar hala

İyiki doğdun üstad dünyadaki zavallılar senin icatlarını kullanıp senden bihaber yaşıyorlar hala

Ne yazık ki haklısınız.Edisonu herkes tanıyor fakat Nicola Tesla yı tanıyanlar ne yazık ki azınlıkda asıl üzücü olan mesleği elektrik elektronik üzerine olan kişiler bile bu şahısı bu ustayı tanımıyor ne yazık ki!!!!!

acaba bir elektrik,elektronik, mekatronik mühendisi teslayı ne kadar tanıyabirir.
Anlatmak istediğim olay şu ben mekatronik öğretmenliği okuyorum meslek lisesinden makine çıkışlıyım. üni de akım nedir gerilim nedir
gibi bilgiler öğretiliyor ama nedense benim içime sinmiyor mesela maanyetik alan olayı gibi olgular soyut oldğundan dolayı pek anlayamıyorum. ama iş uygulamaya gelince birçoğumuz yapıyoruz. peki kaçımız teslanın yaptığı deneyleri icatları anlayabilip kendimizden birşey katıyoruz.

bu olay son dönemlerde moda olan hz. mevlana (tasavvuf) kitaplarına benziyor.
bir çoğumuz o kitapları okuyoruz mevlanayı övüyoruz ama mevlanayı anlayabiliyormuyuz.
yani o kitaplrı okuyana kadar mesnevi okumak gerekir diye düşünüyorum.

history modern marvels ın nıkola tesla ile ilgili 40 dk lık belgeseli var oldukça güzel anlatılmış izlemenizi tavsiye ederim .

Arkadaşlar Teslanın hayatını anlatan müthiş belgeseller var ama ne yazık ki Türkçe altyazı hala yapılmamış forumdan bir altyazı çeviri ekibi oluşturup yapsak keşke

Arkadaşlar Teslanın hayatını anlatan müthiş belgeseller var ama ne yazık ki Türkçe altyazı hala yapılmamış forumdan bir altyazı çeviri ekibi oluşturup yapsak keşke

Nikola Tesla-Şimseklerin Efendisi filminden mi bahsediyorsunuz acaba?

@selcukeem Onun zaten çevirisi mevcut benim bahsettiğim belgesel "the missing secrets of Nikola Tesla"

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri