netteki solar paket güç hesapları

Şimdiye kadar sizden çok şey öğrendim cevaplarını için teşekkürler netteki paket sistemlerin hesaplarına bakıyom ya bizi kandırıyolar yada bizim aküler dandik(jel) 60w tv 5saat 3adet 6w led ampulu 6saat çalıştırır diyor hesaba göre doğru ama bu akü hergün dibine kadar boşalıyo bu akü nekadar dayanır bide akü yarıya indimi tüketici daha çok akım çekiyor hızlı boşalıyo bunu göstermiyorlarmı bizimi yanlış biliyoz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yukarıdaki mesajlardan ne anlamamızı ve ne cevap bekliyorsun.

Şimdiye kadar sizden çok şey öğrendim cevaplarını için teşekkürler netteki paket sistemlerin hesaplarına bakıyom ya bizi kandırıyolar yada bizim aküler dandik(jel) 60w tv 5saat 3adet 6w led ampulu 6saat çalıştırır diyor hesaba göre doğru ama bu akü hergün dibine kadar boşalıyo bu akü nekadar dayanır bide akü yarıya indimi tüketici daha çok akım çekiyor hızlı boşalıyo bunu göstermiyorlarmı bizimi yanlış biliyoz

Merhaba.Kuru (jel) aküler derin deşarja oldukça da dayanıklıdır ve boşaldıktan sonra sulu akülerde olduğu gibi hemen de şarj olmasalar bile saykıl/ömür katsayıları sulu (stasyoner-ilk hareket akülerine göre) oldukça da iyidir.(Şarj ve derin deşarj sınırlarına harfiyen de uyulduğu müddetçe)

Akünün kapasitesi yarıya indiğinde ancak tam kapasitede iken çalıştırabileceği cihazlar belki hiç çalışamaz ama 1/3,1/4,1/8 kapasite değerinde bile saatlerce çalıştırabileceği daha düşük güç gereksinimi (Volt*amper) olan bazı cihazlar çok rahat çalışabilir.Bu 1/2 akü kapasitesiyle belki marşın rahat dönemeyeceği,ama bir mp3/cd çaların,kalorifer fanının,vb. çalıştırılmasına da çok benzerdir.Kolay gelsin.

Ben olsam 50ah jel alacağıma 150ah standart akü alırım hatta 200ah alırım aynı fiyata. Ömür olarak daha çok dayanır ve ayrıca kullanırken gerektiğinde fazla kapasiteyi de kullanma imkanım olur.

Aynen katılıyorum.Aynı şekilde ben de kesintilerde 2 adet 60 ve 40 amperlik,12 voltluk araç sulu akülerini kullanıyorum,balkonda devamlı beklemede duruyor.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri