NEON TRAFOSU VOLTAJ ÖLÇME

mrb. arkadaşlar elimde arızalı bir neon var.
trafosu gitmiş muhtemelen kapagını açtım içine plastik dökmüşler anladığım kadarıyla tamir imkanı yok.
trafoların çıkış voltajı çok yüksek 6bin 10bin volt diyor. voltmetrem ile bu voltajı ölçebilirmiyim voltmetre kaç volta kadar ölçüyor bilmiyorum.

volt metre ile ölçme imkanım yoksa başka nası sağlamlık testi yapabilirim.
saygılarımla..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
mrb. arkadaşlar elimde arızalı bir neon var.
trafosu gitmiş muhtemelen kapagını açtım içine plastik dökmüşler anladığım kadarıyla tamir imkanı yok.
trafoların çıkış voltajı çok yüksek 6bin 10bin volt diyor. voltmetrem ile bu voltajı ölçebilirmiyim voltmetre kaç volta kadar ölçüyor bilmiyorum.

volt metre ile ölçme imkanım yoksa başka nası sağlamlık testi yapabilirim.
saygılarımla..
trafo primer sekonder volajı kaç volt gerekirse yüksek voltaj tarafından 220 veya 380 ver diğer taraftan orantılı olarak voltaj alıyorsan sağlamdır.

Trafonuz elektronik trafomu yoksa sac trafomu?

Trafonuz elektronik trafo ise tersten voltaj veremezsiniz.

kapalı kutu elektronikmi trafomu belli değil plastik dökmüşler. içi görünmüyor

gENELDE PLASTİK OLANLAR içerisinde elektronik devre olup hem kopyalanmasın hemde nemden etkilenmesin diye reçine içine yatırılır.

sekonder çıkışındaki ( biraz daha kalın kablo olur) kabloları birbirine yarım santim olacak şekilde yaklaştır ve 220 v verdiğinde (çıt çıt diye) yüksek gerilim atlaması görmen lazım.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri