Nem sensörü ve alarm

Peki sendeki sms alıp gönderen devrenin dijital giriş ve çıkışları var mı?

Sana mesaj atması için bir yerden komut alması lazım. Bunun içinde dijital input bağlantısı olmalı.

Senden aldığı sms e göre birşeyleri devreye sokması içinde ya röle çıkışı yada dijital çıkışı olması gerekli. Bunlar var mı?

Evet ilk sayfada çizdiğim resim varya, resmin sağ tarafındaki şekil sms cihazının şekli

Tamam, öncelikle sensör cihazının röle çıkışlarının açık ve kapalı kontaklarını bulman lazım. Bunun için yeşil ve mavi renkle çizdiğiniz kabloları birleştirin buraya +12Volt verin, diğer elinizde bir lamba olsun lambanın bir ucunu 12 Volt aldığınız adaptörün diğer ucuna bağlayın. Lambanın boşta kalan ucunu tek tek kahverengi beyaz gri sarı ile gösterdiğiniz yerlere dokundurun 2 tanesinde yanacak 2 tanesinde yanmayacak. Bunları not edin.

1. Röleden ihbar aldığınızda ışık veren kablodaki ışık söner diğeri yanar, 2 Röleden ihbar aldığınızda gene ışık veren kablodaki lamba söner diğeri yanar.

Bundan sonraki işlemler için dijital giriş ve çıkışlar 5 Volt ile mi çalışıyor bunu öğrenmeniz lazım.

Demin darknesin yöntemini denedim lambamın birinden dumanlar çıktı. Hata yaptığımı düşündüm arkadaşımın kitap lambasını aldım çok dikkatli bir şekilde onuda bağladım oda yandı.

Lambada 12 Voltluk olmalı. Direkt led lambaya bağlarsanız bozarsınız ledi.

Teşekkür ederim bu oldu :)) Yaktım lambayı oleyyy beee şimdi sıra geldi DI ları tetikleyip meaj göndermeye :)) çok çok çok teşekkür ederimmmmmm

ds.jpg

istediğiniz bilgi sanırım burda

Dahili role 1.5A 110VAC dir diyor. Yani 12V ile tetikleme yapmıcak mı bu?

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,898
Son üye
KINGYuSuf

Yeni konular

Geri