Nebulizator devresi

ilave olarak sanırım o kristaller 40 khz bandında çalışıyor.

Benim cok az surem kaldi 555 le kurdum devreyi olmuyor sadece birazcik suyu titrestiriyor onu gorebiliyorum.Baska bi devre bulmam lazim ama surem az bu devrenin ustune biseler eklemeye calisiyorum

Pwm generatoru derken nasil yapabilirmki onla

@Hasan21344 arkadaşım sanırım bu ödev bana öyle geldi senin yaptığın çalışma 555 le olur fakat uzun ömürlü olmaz 555 i ya karsin surekli saglam elektronik bilgin varsa 555 osilatorunden istediğin frekansi net olarak alabiliyormusun bu çok önemli senin sorunun piezo kristalin güçlü olduğu için devre den fazla akım geçiyor doğru mu
Şimdi osilator çıkışını guclendireceksin rezonans devresi kuracaksın r-l devresi bunun için sana surucu trafo lazim 555 3 nolu out dan puls aliyorsun ya transistorle veya mosfet r-l devresi kur oda biraz karisik.
Sana tavsiyem istanbuldaysan karakoyde pwm jeneratoru al onla daha saglikli olur.

Ben su dedigini yapiyim 555 in 3 nolu cikisina rl devresi baglasam sonra pioza kristali eklesem nasil olur bana sadece suyu buhar yapsin bu devre azda olsa gosterse bana yeter hocanin gormesi yeter

Sen şu kristalin resmini buraya ekle ben bir goreyim ondan sonra konuşalım

Suan resim atamiyorum telefondam giriyorum eklenmiyo resimde

Ama kristal nebulizator kristali diye geciyor 2-5 khz olmasi lazim

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler