1. Forumumuzda alt yapı değişikliği yapılmıştır. sorun yaşayan üyelerimiz buradan hata bildirimi yapabilirler.

ne kadar dogru meslegim icin bilmiyorum?

Konusu 'Mesleki Deneyim' forumundadır ve tank tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. tank

tank Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Meslek:
    Elektrik Muh.

merhabalar elektrik muh.3 sinif ogrencisiyim.autocad,dialux,matlab ve ms office programlari iceren bir egitim programi aldim meslekte ilerleyenler icin bu programlar meslek hayatimda ne kadar ihtiyac duyacagim.ve sizinde su programida ogrenirsen cok iyi olur dediginiz programlar varmi?malum seneye muh.cikicam zamanim varken tamamlamak istiyorum.bu konuda goruslerinizi paylasirsaniz bana ve benim durumumda olanlari cok faydaniz olacak.simdiden cevaplariniz icin tesekkurler:)
    Entes
    Entes
  2. suha37

suha37 Üye

Beğenilen Mesajları:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    endustrıyel elektrık,elektronık
    + plc programı
  3. ampera

ampera Üye

Beğenilen Mesajları:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Elektrik Teknikeri
    bence program dan cok ıs ogrenmeye bakın pratık beceri cok onemli....
  4. elif_34

elif_34 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    autoced programı
  5. ademcelik

ademcelik Paylaşımcı üye

Beğenilen Mesajları:
    199
    Ödül Puanları:
    143
    Meslek:
    Elektrik Mühendisi

mühendislik geniş bir alan. iş hayatında hangi pozisyonda çalışırsan kullanacağın programlarda ona göre değişecektir. kaldı ki bugün öğreneceğin program iş hayatında işine yarayıp yaramayacağını bilemezsin.
  6. gezer77

gezer77 Yönetici Yönetim Ekibi Yönetici

Beğenilen Mesajları:
    178
    Ödül Puanları:
    105
    size sunu soyleyebilirim ki meslegimiz oyle bir meslekki biz bu meslekten emekli olana kadar bizi ogrenci yapmaktadir.aslinda doktor neyse bizlerde en az doktorlar kadar surekli okumak ve arastirmanin icerisindeyiz.siz okulunuz bittikten sonra nasil bir branslasma yapmak istiyorsunuz asil onemli olan odur.ona gore kendinizi yonlendirmelisiniz.bu isin satis muhendisligi var
    saha muhendisligi var proje muhendisligi var yani siz ne yapmak istiyorsunuz onu secin zaten gelecktede bu aldiklariniz size yetmeyecek ve siz surekli olarak egitim alacaksiniz.mesala benim su an pnomatik okumam gibi
  7. ardatugrul

ardatugrul Üye

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    98 mezunuyum hala program öğreniyorum, sistem öğreniyorum vs.
    İş değiştirince tekrar öğrenciliğe başlıyosun gibi,
    Birde meslek içi farklı bir sektörde iş değişikliği yaptığında abartmıyorum temelin üzerine tekrar inşa oluyosun.
    Netice sana tavsiyem, hangi konuda kendini iyi hissediyorsan veya sıcak bakıyorsan o konuda uzmanlaşmaya bak. Tabi malum piyasa şartlarının nereye sürükleyeceği apayrı bir muamma? Kolay gelsin. İçini karartma sakın. Mesleğimiz yanında olana, sebat edene, onu sevene hiçbir zaman nankörlük etmez.
  8. elif_34

elif_34 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arakadaşa katılıyorum,mesleğimiz gerçekten sürekli değişen bi meslek sürekli okumak sürekli araştırma yapmak durumundayız çüğnkü zaman geçtikçe teklnolaji oldukça gelişiyor bizlerede burda çok iş düşüyor....
  9. Sancar-yaylan

Sancar-yaylan Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Elektrik Firma Sahibi
    Gördüğüm bir olayı paylaşmak istiyorum sizinle,özellikle yeni mühendis çıkıcak arkadaşlara faydası olucağı kanaatindeyim.

ortalama 4-5 sene evel bir inşaat firması 15 adet kadar villa işi almış kilyosta oranın işlerini yapmak için gidip geliyorduk.

Yeni Inşaat mühendisi olan bir arkadaşımız vardı şantiyelerde yardımcı eleman olarak çalışıyordu.Sebebi ise işin pratiğinide öğrenmek.

ilk olarak kalıp'ta çalıştı, sonra duvarda, sonra elektrikte, sonra su tesisatında, sonra sıvada, sonra alçıpanda, sonra kartonpiyer, parke, boya , kapı derken 15 adet villa bitene kadar amelelik yaptı. o zaman biz inşaat ekibi olarak aramızda karar almış herkez aşama aşama yanında çalıştırıcak işin bütün inceliklerini öğreticektik herşeyiyle.Nitekim o arkadaş Şu anda Milyon dolarlık yatırımlarda proje müdürlüğü yapmakta, zamanında biz ona,şimdi ise o bize iş veriyor.

Demek istediğim Şuki herşeyden önce bu inşaat mühendisi arkadaşın kullandığı strateji neyse,mantık aynı sonuçta seninde uygulamaya dökmen ve herşeyi eli kolum görmen, pratiğe dökmen lazım.

Kağıt üzerinde Şuraya şu buraya bu demekle yada okulda öğrenilenle sahada uygulananların arasındaki dağlar kadar olan farkı görmek lazım.

Programları tabiki öğreniceksin ama benimde önerim sana bir elektrik ustası olarak uygulama öğrenmeye çalış.
  10. baba23

baba23 Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci

kesinlikle katılıyorum.

Sayfayı Paylaş