nötür hattı kopan şebekede yük gerilimlerinin hesaplanması

AD_EM

Onursal Üye
Onursal Üye
nötür hattı kopan bir elektrik devresinde gerilimleri bulmak için hazırladığım excel dosyası ektedir.

yorumlarınızı bekliyorum.

saygılar...

Ekli dosyalar

• Nötür Hattı Kopan Şebekede Yük Gerilimleri.xls
    36.5 KB · Görüntüleme: 11
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
nötür hattı kopan bir elektrik devresinde gerilimleri bulmak için hazırladığım excel dosyası ektedir.

yorumlarınızı bekliyorum.

saygılar...

Üstad; diğer tartışmalarda da adı geçtiği üzere, nötr ün devreye girmeden önce (mesela bu bir daire ise kolon hattında) koptuğu durumu gösterdiğini belirtmenin faydalı olacağını düşünüyorum.
Saygılar.

Üstad; diğer tartışmalarda da adı geçtiği üzere, nötr ün devreye girmeden önce (mesela bu bir daire ise kolon hattında) koptuğu durumu gösterdiğini belirtmenin faydalı olacağını düşünüyorum.
Saygılar.

nötür hattı nerde koparsa kopsun, ister 1 faz, ister 2 faz, ister 3 faz gerilimler ve akımlar excel dosyasında hesaplanmaktadır.

Bazı değişiklikler ve düzenlemeler yaptığım son dosya ilk mesajdadır. tekrar indiriniz. yorumlarınızı bekliyorum

saygılar...

ben fazla bir şey anlayamadım. bir örnekle açıklarsan daha iyi anlaşılacagını nerelerde yardımcı olacagını felan anlatırsan. daha faydalı olur bence kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri