Multimetre bilgi

Slm arkadaslar multimetreler amper mi yoksa ampersaatimi gosterir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Multimetre, yapısına göre, akım, gerilim, watt (kw.) , cosfi, ve kwh, ölçmekde ve ekranda göstermektedir. Ama , amper saat deyimi duymadım.

Sizin multimetre deyiminiz, ölçümde kullandıgımız, portatif ölçü aletimi, yoka panoda sabıt baglı olan ölçüm aletlerimi, onuda belırtin lutfen.

Portatif 10 tl olanlar varya ondan amper olcuyormus ogrendim ilgin icin tesekkur ederim

Portatif olanlar devreye seri bağlanır genelde akım değerleri 10-20 amper aralığındadır.Yani 20 amperin üzeri akım geçirirsen patlatırsın ölçü aletini.Daha büyük değerler için pens tipi ampermetre kullanılır

Sogol bilgi icin amper saat olcuyormu diye merak ettim ama olcmuyormus peki bu amper saati nasil olcerim ben

Saat kvar -kw -kva gibi birimlerde olur amper ohm gibi birimlerde olmaz olmasida mantikli olmaz

Yani sen simdi amper saat diye bir birim yokmu diyorsun

Var pil ve akulerde sadece 60 amper hours der yada pillerde miliamper saat yazar

Yani sen simdi amper saat diye bir birim yokmu diyorsun
Arkadaşım matematik görmedin mi, ölçümün anlık değerdir istersen 1 dk ölç, bu değeri 60 ile çarp saatlik değeri elde edersin. Hadi fotoya dikkat etmedin önemsemedin bir zahmet avatara tıkla yaş hanesine bak, büyüklere saygıda kusur etme!

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri