mrb zil tesisatı

arkadaşlar 18 dairelik bir binayı düşünün zil tesisatı ile ilgili bir kaç kişi problem yaşıyor ve buat lar örümcek ağı gibi olmuş size sualim kolay arızayı bulma adına nasıl bir yol izlenmeli sizce ....tşk

Sn alemicihan 80 birkaç problem vardemekten kastınız? Sistemde Diafon sisteminiz varmı Ziller çalışmıyor kapı otomatmı açılmıyor BinaKapı girişindenmi ziller çalışmıyor katlardanmı ziller çalmıyor?

Basit gözükmekle birlikte zayıf akım gerçekten uğraştıran arızadır. Başta zil trafosunu en az 15 Watt olması.ve kat buatlarınızda artı ve eksinin ya şase yaptırarak veya birzil yardımıyla tespit edebilirsiniz.Kablolarda deform olupolmadığı kontrol etmeniz gerekiyor.
Şayet bina eski ise kablolamayı değiştirmekte yarar var.

Birini yaparken diğeri bozulmaması adına kolay gelsin.

arkadaşlar 18 dairelik bir binayı düşünün zil tesisatı ile ilgili bir kaç kişi problem yaşıyor ve buat lar örümcek ağı gibi olmuş size sualim kolay arızayı bulma adına nasıl bir yol izlenmeli sizce ....tşk

Zayıf akım tesisatları ,tesisatlar içinde arıza Bakım ve onarımı en zor olanlardır... Çok başıma geldi ,en kolay çözümü de kabloları tekrar çekmekte buldum..

aşağıdan da yukarıdanda çalışmıyor kardeşim kablolar tahmin etmişsindir resmen örümcek ağı yeniden kablo çekme işi çok uğraştırır...

18 dairenin zil tesisatını adam etmek, yeni kablo çekmekten daha zordur.
Bence arıza ile hiç uğraşma yeniden kablo çek. Senin aşağıda gördüğün kırmızı kablo yukarlarda bir yerde başka bir renk olarak karşına çıkacaktır.

sayın şefe sonuna kadar katılıyorum az zayıf akım tesisatı cekmedik. revizyona başlayıpta günaha girme boşuna

Kablosuz ziller var artık piyasada,alıcı ve verici devreden oluşmakta.Açıkçası bir arıza var ise ve bu arıza binanın en üst katlarında ceryan etmiş ise kablo+işçilik baya zahmetli olacaktır.Bu ürünü araştırıp kullanmanızı tavsiye ederim,pek vaktim olmadığı için arayıp netten link koyamadım.sizin için kullanan arkadaşlar verirler linki artık.Hoşçakalın...

bencede yenıden cekmen daha mantıklı

Haklısınız katılıyorum tavsiyeler için tekrar teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri