motorlu seviye sensoru problem

mesenkar

Üye
merhaba agbiler motorlu seviye sensoru se190 serisi 6 amper 250 v ac sensoru plastik fabrikamızdaki makinelerin ustunde bulunan haznelierini otomatik doldurması için yaptıgımız panoya sensor olarak sectik yalnız bu sensor birkac saat normal calıstıktan sonra bize gore harmonikten etkilenip surekli cıkıs veriyor

biz bu sensore role cektirip zaman rolesini 60 saniyeligine aktiflettirip sensor hazne dolup tur atmayı braksa dahi 60 saniye calısacak sekilde ayarladık 1uf filtre koyduk olmadı varmı boyle bisey basına gelen yardım edebilecek olan saygılarımla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elinizde siviç ile ilgili döküman varsa paylaşırsanız yardıncı oluruz. Siviçi satan siyedeki açıklamaya göre siviç hazne boş iken siviçin ucundaki aparat boşta dönüyor. Dönüyor almaso haznenin boş olduğunu gösteriyor. Hazne dolduğu zaman siviçin ucundaki aparat duruyor. Buda haznenin dolduğunu gösteriyor. Problem birkaç şaat çalıştıktan sonsa ısıda kaynaklanan bir sorundan dolayı siviç sürekli dönüyor olabilir. Veya siviçin aparatını tutan mil aparat dursa bile dönmeye devam ediyor olabilir.

Malzemeyi haznede (bunkerde) ne olarak saklanıyor.Akışkan mı ? , yapışkan mı? , katı mı ? çünkü sensör yapraklarına malzeme yapışabilir ,titreşim fazla ise ondan etkilenebilir ,malzeme çok akışkan ise sensör bir görüp bir görmeyebilir.

plastik hammadde var agbi en son sensore sensor dayadık oyle calısıyo ama fikirlere acıgım zararın neresınden donersen kardır

harmonik olaydi hep kararsiz calisirdi ve kapasitorle duzelirdi.
bence isi etkenir var. 6 amper az buz bir deger degil. mumkun olan kisimlara yag dkkebilirsiniz. belki sadece yagsiz kaldi:)
bunun yaninda, daha dusuk amperli ve tabi yari yariya daha kucuk bir switchen iki tane deneyebilirsiniznsanirim. ikisini yan yana koyarsaniz kelle basina daha az enerji dusumu olabilir.

Sensörü söküp yapraklara malzeme yapışıyor mu bi bir kontrol et?
Sensör miline içerideki rulmana toz kaçmasın diye keçe yerleştirilir.Keçeyi söküp içine bak toz veya artık nasıl bi madde kullanıyorsan bak kaçırma yapmış mı.

hdpe ve ldpe plastik hammadde kullanıyoruz agbi tabi bunların içinde tosaf , boya , calsiyum oxit gibi bileşenlerde oluyo

Bunker boş iken mi,dolu iken mi sorun oluyor?
Sonsörün yakınında hava fitting leri var mı?
Tekrar söylüyorum sensörü söküp bak yapışma falan var mı?
Vibratör kullanılıyor mu?

agbi sensor ilk 10 dakka normal calısıyor ondan sonra sensor icindeki mal yok svici yapısıyor helezon surekli mal cekiyor hava fittingleri sensorden 4 metre kadar uzakta vibratorde kullanılıyor ben bu svicleri degistirdim denedim olmadı harmonie yordum makinaların hepsinde sönt reaktoru var yani kısacası işin icinden cıkamadım veysel agbi sensorler 2 kere garantiye gitti geldi deistirildi olmadı

Harmonikten olacağını sanmıyorum ama tabi değerlendirilmeli.Bir diğer konu malzeme alınırken sensörün üzerine düşüyor olabilir mi? İçerde basınç var mı ? Vibratör titreşimini azaltarak deneme yapabilirsin.Yada takip et vibratör çalışırken mi yoksa çalışmasa da sorun devam ediyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri