Motordan elektrik üretimi

Bildiğim kadarıyla tüm motorlar rejeneratif çalışabilir. Tabi çıkış voltajı motorun tipine göre AC yada DC olur. Pil şarjı için yada Led türü lambaları yakmak için DC voltaj gerektiğinden asenkron motorlarda ekstradan doğrultucu devre gereklidir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Resimdeki motor sabit mıknatıslı bir motor olup, rüzgar türbininde kullanılabilir. Yalnız kaç devirde 10 v. veriyor onu yazmamışsınız.
Devrini yazabilirseniz veya motorun linkini verebilirseniz daha detaylı bilgi verebilirim.

bütün küçük elektrık motorlarıyla yapılabılırmı ben sac kurutma makınesındekı motordan başkası olmuyor dıye bılıyorum bı yardımcı olun lutfen oyuncak arabalardakı motorlarla kuçuk jenerator yapabılırmıyım

sabit mıknatislı firçalı motorlar dışardan guç verilerek dondurulurse elektrik uretır

bende oyuncak robottan ve oyuncak arabadan motorlar soktum bunların bırınden elektrık uretmek ıstıyorum dıgerıylede elektrık uretecegım motoru dondurmek ıçın kullanıcagım bu sekılde olurmu

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri