Motor sürücüsü takılı olan asenkron motorun tork hesabı

povulon

Üye
Merhaba

Tork formülü :

M = P / w x devir

w = 2 x pi x f T zamanına göre w = (2 x pi x devir) / 60

w = (2 x pi x devir) / 60 formülü kullanılarak tork hesaplanıyor

w = 2 x pi x f bu formül kullanılarak hesaplandığını bulamadım

sürücü frekansı değişimine göre torku hesaplamak istiyorum. Sürücü frekansı 50 hz deyken

w = 2 x pi x f bu formüldeki f yerine 50 mi yazıcam sürücü frekansını 25 e düşürdüğümdede 25 mi yazıcam

yardım lütfen

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik motoru tork hesabı Nm = KW X 9550 / d.dv
Kgm= KW X 975 / d.dv
örnek : Kw- 5.5
9550.-( sabit sayı Nm için ) 975 (sabit sayı Kgm için)
d.dv 1500 (motor deviri
M=5.5 X 9550 / 1500. = 35.Nm

M= 5.5 X 975 / 1500 = 3.575. Kgm

sürücüde tork hesaplamak hatalı olur. sürücü kullanmamızın sebebi frekans düşsede torkun sabit kalmasını sağlamak içindir.

Merhaba

Tork formülü :

M = P / w x devir

w = 2 x pi x f T zamanına göre w = (2 x pi x devir) / 60

w = (2 x pi x devir) / 60 formülü kullanılarak tork hesaplanıyor

w = 2 x pi x f bu formül kullanılarak hesaplandığını bulamadım

sürücü frekansı değişimine göre torku hesaplamak istiyorum. Sürücü frekansı 50 hz deyken

w = 2 x pi x f bu formüldeki f yerine 50 mi yazıcam sürücü frekansını 25 e düşürdüğümdede 25 mi yazıcam

yardım lütfen

Merhaba, sorunuzun tam yanıtını bulabildiniz mi ? aynı hesabı yapmak için uğraşıyorum ama henüz bir sonuca varamadım.
sürücüde tork hesaplamak hatalı olur. sürücü kullanmamızın sebebi frekans düşsede torkun sabit kalmasını sağlamak içindir.

Merhaba, hz ve tork bağlantısını hesaplamaya çalışıyorum 50 hz 'de x Nm 25 hz'de y Nm gibi.
konuyu biraz açar mısınız?

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri