Motor sürücüsü ileri geri yol verme

Omron Mx2 model sürücüm var. Bunun kontrolünü yapmam lazım. Parametre listesinde, ileri- geri çalıştırma ile ilgili bir bilgi bulamıyorum. Start, stop, iler ve geri butonlarıyla motoru kontrol etmem lazım. Fakat önce ona karşılık gelen bilgileri sürücüye göndermem gerekiyor.
Omron mx2 hakkında bilgisi olan, sürücünün nasıl kontrol edileceğini bilenler varsa lütfen buraya yazsın.
Şimdiden teşekkürler.
İyi günler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kullanım kılavuzunda veya kapakda klemens baglantı şeması vardır.+24 voltu, bir buton veya kontakla ileri, diğper buton veya kontakla geri klemnsine girin.
Goog le den bakdım, SC müşterek nokta,(sınk logıc) veya P24 sorce logıc) S! ileri, S2 geri klemensleri.http://industrial.omron.com.br/uploads/arquivos/Manual_MX2.pdf
bölüm 2...

Merhabalar

Omron MX2 frekans invertörünün terminallerini kullanarak ileri , geri , run , stop yapma uygulamasını kişisel web sitemde paylaştığım dökümandan bakabilirsiniz.

http://www.erhaneskicumali.com/indu...tor-with-multi-functional-frequency-inverter/

Döküman ingilizce olmasına rağmen bol bol resimlerle anlatıldığından dolayı gayet rahat anlaşılabilir.Yinede kafanıza takılan herhangi bir soru olursa bana **************'dan ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki bu terminal bağlantılarını yaptığımızda parametre ayarlarında bir değişiklik yapmamız gerekiyormu ?

Eğer cevap evet ise hangi parametreleri değiştirmemiz gerekiyor? Burada da paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler iyi çalışmalar.

gamak gfd 180 surucu var ileri geri yapcam ama bu surucu halkında bilgim yok ve interneten bulamıyom yardımcı olabilirmisiniz

Bu urune ait bir etiket goruntusu paylasir misiniz?

Ne gamak da, ne grundfos da ınvertör / sürücü yok, ben bulamadım. serkan_48 beyin dediği gibi, cıhaz resmi vs ne varsa verirmisin..

Bende bulamadım.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri