Motor sürücülerine bilgisayar ile bağlanmak için programlar nelerdir

Herkese selamun aleyküm hayırlı iş bol bereketli ve helal kazançlar dilerim ustalarım

Değerli ustalarım bence bu konu bir çok arkadaşımıza yol gösterici olacaktır ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim...

Ben bu motor sürücü inverterler konusuna daha yeni adım attım sizden öğrenmek istediğim çok şey var.

Şimdi ben motor sürücülerine bilgisayar ile bağlanıp parametrelerini değiştirmek yada kopyalamak yada yedekte kayıtlı bir parametreyi sürücüye aktarmak istiyorum Fakat karşıma bir dünya karmaşa çıkıyor..

Mesela her markanın kendine ait bir kablosu her markanın kendine ait bi programı vs bir sürü dala vere eee ben de ilk başlayan biri olarak o kadar dalavereyi bi anda bulamıyorum :)

Size sormak istediğim şey ise şu : Hangi model inverterlere hangi yazılımlar gerekiyor ve hangi model invertere yazılım ile bağlanacağım zaman hangi kablo lazım bu kabloları kendimiz nasıl yapabiliriz yada yapabilme şansımız var mı şemaları resimleri vs olarak paylaşabilirmisiniz...

Örneğin Lenze 8200 vector motor sürücüsüne hangi program ile bağlanabilirim
Lenze 8200 vector motor sürücüsüne bağlanmakta kullanacağım pc ile sürücü arasındaki kablo nasıl bişiydir şeması var mı seri numarası nedir

Örnek 2 : Vacon marka bir motor sürücümüz var markasını modelini bilmiyorum ama üzerinden ekranı söküp yerine seri port yani rs232 bağlantı aparatı ile sürücüye bağlanabilmeyi sağlayan bir aparat takılıyor bu aparat sayesinde bir bilgisayar ile sürücüye bağlanıp istenilen iş yapılabiliyor ve bu bilgisayara bu iş için yüklenen programın adı da NCDrive fakat bilmediğim şey bu kablo bildiğimiz RS232 kablosu mu yoksa farklı özel bir kablo mu ?

Birde ben bu programları nereden temin edebilirim elinde program olupta benimle paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa özellikle rica ediyorum özel mesaj olarak ulaştırabilirlerse çok memnun olurum gerçi sakıncası yoksa burdan da paylaşabilirler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri