motor kumandası

yok öle olmaz motor durunca ısıklar soner iki yondede

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ariza lambasi ( kirmizi) icin termik acik kontagindan, calisiyor lambasi ( yesil) icin kontaktor acik kontagindan alicaksin.cikislar notre.

Zaten motor durunca ışık sönecek hangi statta bastığında lamba yanacak eğer ariza yapınca yansın diyosan zbyrlc kardeşin dediği gibi yap oylede olur

Sen start butonun üzerindeki lamlardan bahsediyosan benim dediğim gibi yap

Mcrazy cvp yazarsan seviniriz

Moderatör tarafında düzenlendi:
arıza için demiyorum..kapı tam açık ve tam kapalı olduğunda açma ve kapama start butonlarınını üstündeki lambanın yanması için diyoum..

kapı tam açık yada tam kapalı olduğunu görmek istiyorum sadece..motor çalışırken değil..start üstündeki yeşil led lambanıın tam açık yada tam kapalı olduğunda yanmasını istiyorum

motor çalışırken veya kapı orta noktada iken durmuşken ışıkların yanmasına gerek yok..en altta yada en üstte olduğunu görmek istiyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sivicin üzerindeki açık yani no kontagini kullan sivice 4 damarli kablo çek acik kontagin bi ucuna faz ver diğer ucunu lambayı gir ama no kontagini harici faz getir yokssa lamba yanmaz

Arkadaşlar Merhabar,
Kumanda devreniz de termik görünmüyor. Sınır anahtarlarınızı çift kullanmanızı tavsiye ederim. Sınır anahtarınız bir kez iş yapmaz ise mekanizmanıza göre motorunuzu termiksiz yakarsınız.
kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri