motor hız kontrol ?? çözemedim !

gknhan

Üye
Arkdaşlar merhaba

elimde camak marka aspiratör motoru bulunmaktadır.
bu motoru hızını ayarlanabilir yani hız kontrolu yapmak istiyorum.
en maliyetsiz şekilde bunu nasıl yapabilirim.(ekte motora ait resimler bulunmaktadır)

şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• 122.jpg
    122.jpg
    151.1 KB · Görüntüleme: 38
  • 123.jpg
    123.jpg
    97.4 KB · Görüntüleme: 40
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Dimmer veya konumlu anahtar ve kond ile lk aklıma gelenler. Kolay gelsin.

By lent katılıyorum.En ucuz ve kolay çözüm Dimmer.

Google 'de ''dimmer ile motor kontrol'' yazınca gittigidiyorda çıkıyor malzeme benin internette yasaklama olduğu için veremiyorum link.

cvp için teşekkürler
üstad bunun için link veya ürün özelliklerini anlatan bir bilgi gönderirsen çok sevinirim. netten sipariş vermeyi düşünüyorum.
Mahalledeki elektrikçiye git, internet adresi var mı diye sor sipariş verirsin :)

Google 'de ''dimmer ile motor kontrol'' yazınca gittigidiyorda çıkıyor malzeme benin internette yasaklama olduğu için veremiyorum link.

üstad demek istediğim bu dimmer özelliği felan varmı ?
alırken ne dicem. atıyom şu özellikte bana dimmer felan diye söylemek gerekmezmi

çok komiksin gardaş
arkadaşım dalgageçer gibi cvp atacağına biliyorsan bilgini yazda millet seni taktir etsin. ayıptır
Takdire ihtiyacım yok her şeyi netten sipariş verme biraz bilgilen ne alacağını neye benzediğini bil, yanıbaşında var bak dedim! Adam seni kandırıyor mu yardım etmek mi istiyor karar verirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri