AkatriaL

Üye
İyi günler,
Elimde bir adet daire testereli kesme makinesi motoru var.
Deviri çok hızlı oldugu için motoru yavaşlatmam gerekiyor.

Matkap tetiği kullanılabilinirmi ve adı nedir ?
potansiyometre bu motorlarda kullanıla bilinir mi vede potansiyo metrenin özelliklerini yazarsanız sevinirim .(hangi motora ne alınır şeklinde)
dammir kullanılabilinir mi?
Dişli sistemi çok masraflı bana ucuz 20-25 lira civarında tutabilecek bir fikre ihtiyacım.
Elektrikten fazla anlamam o yüzden konu açıyorum,konuyu araştırdım o yüzden alet isimleri yazıyorum.
Başka cihazlardan devir düşümü yapılabiliyorsa hangi cihazla yapıla bilir belki denk gelirim örnek(Süpürge switch) ile yada saç fanı ile gibi yada işte matkabın tetiği ile
Şimdiden teşekkürler.
Ayrıca sağa sola aşşagı yukarı dönen bir dişli mekanızmasını nerde bulabilirim ?
Makale,kaynak,yer,dükkan ismi bilgisi olanlar yazabilirmi.
Teşekkürler

Motor gücü nedir ?, DC mi ?, AC mi ?... Elektrikten anlamam derken Elektronikçimisiniz...?

motor etiketi hakkında bilgi verirsen bir cok yöntemde fikir alırsın.

Ve adam soruyu sorup ardına bakmadan uzaklaşır....

:) hep oyle olmuyormu ustad

adamın kaçacaği sorduğu sorudan bellı ıdı zaten arkadaşlar sorunun cevabını kendıde bılıyor 20-25 tl ye oyle bışey olacağına inansa pc başindan ayrılmazdı zaten:))

Son düzenleme:
Adamın biri "bana 1 lira verin size nasıl zengin olunur anlatayım" der. Meraklı halk adamın dediğini yapar, herkes zarfa 1 lira koyar adrese postalar. Aradan 1 hafta geçer ses yok, 1 ay 1 yıl ... ama adam köşeyi dönmüştür!
Anlayabilene ;)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri