Monofaze Elektrik Sayacı Yer Değişimi Nasıl Yapılmalı?

foamy

Üye
Arkadaşlar herkeze saygılar. Bizim müstakil yığma tuğla yapımı 2 katlı bahçeli bir evimiz var.Bu evi cok sık kullanmıyoruz genelde hafta sonları gidip kalıyoruz. Evin elektrik sayacı içeriye antreye monte edilmiş. Yani bina yapılırken o şekilde projelendirilip tesisat ona göre çekilmiş. Evde kimse olmayınca sayaç okumaya gelen arkadaslar okuyamadan geri dönüyor. Sayacı dısarıya kapının yanına almaya karar verdim. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Gerek bürokratik gerekse teknik işlemlerle ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim. Herkeze simdiden tesekkürler :)

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bağlı bulundugun ilçenin tedaş bürosuna yazılı dilekçe vermen yeterli..onlar seni yönlendirir

ok tesekkürler sanırım onlar gelip mühürü sökecekler montajdan sonra tekrar mühürletmeye cagırılır heralde öyle mi? bir de sayacın eski yerinden yeni koyulacağı yer arası mesafeye kablolara ek mi yapılıp götürülecek bu kablolar duvar kırılmadan sıva üstü kanal içinden çekilirse sakıncası olur mu sizce?

ek olmaz.Yüzeyden götürebilirsiniz ama özellikle sayaca gelen hat mutlaka eksiz olmalı

Ok anladım ama eksiz nasıl yapabiliriz? Enerji binaya yan duvardan giriş yapıyor. Burada porselen fincan tipi izalatörler var. İletkenler burdan duvarın içine alınmış sanırım çatı hasır betonun içinden gidiyor ve binanın diğer tarafına (yani kapı girişi) doğru tarafına geliyor ve antrenin içine indirilmiş. Sanırım anladığım kadarıyla enerjinin direkten gelip binaya giriş yaptığı yerden sayacın yeni monte edileceği yere kadar yeni bir ana kolon hattı çekilecek? Doğru mu düşünüyorum sizce yoksa başka bir alternatif bulunabilir mi? Yardımcı olan ve olacak arkadaslarıma çok tesekkür ederim.. Herkeze saygılar:)

ewt ilk olarak dilekçe vermen lazım sonra onlar gelip muhuru sokecekler sen montajını yapacaksın sonra gelip kont. edecek ve muhuru basacak

Ok anladım ama eksiz nasıl yapabiliriz? Enerji binaya yan duvardan giriş yapıyor. Burada porselen fincan tipi izalatörler var. İletkenler burdan duvarın içine alınmış sanırım çatı hasır betonun içinden gidiyor ve binanın diğer tarafına (yani kapı girişi) doğru tarafına geliyor ve antrenin içine indirilmiş. Sanırım anladığım kadarıyla enerjinin direkten gelip binaya giriş yaptığı yerden sayacın yeni monte edileceği yere kadar yeni bir ana kolon hattı çekilecek? Doğru mu düşünüyorum sizce yoksa başka bir alternatif bulunabilir mi? Yardımcı olan ve olacak arkadaslarıma çok tesekkür ederim.. Herkeze saygılar:)

Ana hatta ek kabul edilmiyor.Bu yüzden ana kolon hattını değiştirmeniz gerekecek.Bazı durumlarda ek noktası kutu ile mühürlenerek izin verilebiliyor.Bağlı olduğunuz dağıtım şirketine başvurarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri