modemlerin(12v dc) 24 saatte bir resetlenmesi

Beyler öncelikle kolay gelsin benimde size bir sorum olacaktı benimde gsm sinyalleriyle haberleşen bir sistemim var ve bu sistemde modemlerin(12v dc) 24 saatte bir resetlenmesi gerekiyor bunun için nasıl bir yol denemeliyim rölelerle mi yapmalıyım yoksa elektreonik devreylemi pic le filanmı yapsam diye düşünüyorum fikri olan varsa cevaplarınızı bekliyorum.
Kolay gelsin....

Modemlerini resetlemek için tam olarak ne gerekiyor ? Bunu belirtirsen öneriler olabilir.

şöyle anlatayım modemler dc 12 v ile çalışıyor bana 24 saatte bir otomatik resetleyecek devre lazım örneğin 5 saniye enerjiyi kesip açacak bunu nasıl yapablilirim röle mantığıylamı yoksa elektronik devreylemi bu konuda fikirlerinizi bekliyrum.
Teşekkür ederim.kolay gelsin

Yani böyle hazır bir devre bulabilirmiyim veya pic le olur belki ama pic konusunda bilgim yok hiç uğraşmadım ne tür bir yol denemeliyim özel devremi tasarlamak gerekiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Neden resetlenmesi gerekiyor? spam mi gonderilecek?

sadece gerilimi kesip beş dakika sonra verecekseniz akıllı rölelerle çok rahat ve güzel bir şekilde yapabilirsiniz

Modemler gsm sinyalleriyle haberleşiyor bulunduğu yer itibariylede biraz sıkıntılı yerde mesela havanın bozuk olması bile etkiliyor yani sürekli (meselaç24 saate bir ) resetlemek gerekiyor arada bir sapıtıyor sistemde başka cihazlarda var bu sapıtma sonrasında resetlemeden kendini toparlayamıyor ve diğer cihazlardan veri alamıyorum.
Bu dediğim olay bir kaç tane istasyon değil baya bir çok ve uzak yerlerde hepsini elle tek tek resetlemek imkansız ve çok zor.
Yani bana modemin 24 saatte bir 5 saniye enerjisini kesecek bir devre lazım.
Bu işi zaman röleleriyle filan yapmaya kalksam zaman aralığı çok uzun ve ne kadar hassas olur ve böyle uzun zamanlı zaman rölesi varmı acaba.....
Ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

I. Tandoğan bey akıllı röleler hakkında tavsiye ettiğiniz ve gönderebileceğiniz link varmı.
Teşekkür ederim.
Kolay gelsin

I.tandoğan bey sizin akıllı röle dediğiniz logo gibi programlanabilir birşey mi
yani pahalı bir ürün galiba bu üründen en az 50 noktada kullanmam lazım eğer logo tarzı birşeyse maliyet acısından baya bir pahalı olur galiba
maliyetleri hakkında bir bilginiz varmı ve hangi marka önerirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
entesın dtr10 al, programla
kontagındanda monofaze prız calıstır
prızede modemın fısını tak
yalnız role mınumum 1 dakıkadır o da daha ıyı

Beyler öncelikle kolay gelsin benimde size bir sorum olacaktı benimde gsm sinyalleriyle haberleşen bir sistemim var ve bu sistemde modemlerin(12v dc) 24 saatte bir resetlenmesi gerekiyor bunun için nasıl bir yol denemeliyim rölelerle mi yapmalıyım yoksa elektreonik devreylemi pic le filanmı yapsam diye düşünüyorum fikri olan varsa cevaplarınızı bekliyorum.
Kolay gelsin....

en ucuz ve en güveniliri basit dijital saatli haır prizler var enerji kesintisindende etkilenmez çoğu büyük marketlerde bulabilirsin.
modemlerini direk bunun üzerinden besle.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri