Modeme bağlı Dvr kayıt cihazını Bilgisayardan izlemek.

alican60

Üye
Cenova marka DVR kayıt cihazı ve airtes marka modemim var.Bunları bağladım ama internet explorerden izleyemiyorum.Nasıl bir öneriniz olur.

alican 60 cenova dvr ler ayarlarında 192.168.1.100 ıp ile gelir modeminiz airties olduğu için ıp ayarlarınızı modeminize uygun olan 192.168.2.1 ıp ve geçiş için 192.168.2.1 oarak değiştirimisiniz.ayrıca cihazınızı modeme direk takmanızı tavsiye ederim hup kullanmayın

- - - Updated - - -

model belirtirsen daha ayrıntılı anlatırım

dvr cenova 804
modem air5341

Merhaba.Aynı sorun bendede var.DVR cihazım modeme direkt bağlı ama görüntü alamıyorum.

cihazın menüsüne girin sistem ayarları ;network yazan sayfalara girin daha sonra önüne gelecek olan ıp adresini 192.168.2.100 ve ağ alt geçitini 192.168.2.1 yapınız ve tamam diyerek çıkınız daha sonra ağdaki bir bilgisiyardan www yazan yere 192.168.1.100 yazınız ve gelen uyarıyı kabul ederek cihazın ara yüzüne ulaşabilirsiniz ayrıca cd si var ise cms yazılımı ilede seyrede bilirsiniz .uzaktan seyretmek istiyorsanız modem için port açmak olarak internette arayın.

Merhaba.Uzaktan izlemek istemiyorum,i.explorerdan cihazın arayüzüne giriyorum ama kamera görüntüsü gelmiyor,burada takıldım.

lcd ekran kullanıyorsan çözünürlük uygun deyildir 800 x600 yada 1024 x768 yap değerleri

port açmadan yerel ağda bu sıkıntıyı yaşıyorsan muhtemelen explorer actives denetimlerini yapmamışssındır. Buadımlarrı izle öncellikle modem arayüzünde firewall devre dışı bırak
exploreri aç internet seçenekleri güvenlik özel düzey imzasız aktive denetimleri yükle soru işaretli ok de uygula de çık explorerı kapat aç tekrar adresi ayaz 192.168.x.xxx gibi activex denetinleri yüklensinmi diye bir kutucuk gelirse yükle de sorun çözülür kolay gelsin

Kameralar 2 portdan çalışır.
1-Kontrol portu
2-Stream portu

Kontrol portu genelde 80 dir. Siz modem arayüzü ile çakışmasın diye onu 1080 gibi kullanılmayan bir porta atın. Stream portu ayarı yoksa kontrol portu ile aynı portdan yayın yaptığını gösterir. Dış çevrimden kamera yayını izlemek için modem ayarlarınızda bir servis yönlendirmesi yapmak zorundasınız(DMZ de olabilir fakat şifreli erişim yapılmalıdır.).
Ayrıca cihazların birden fazla stream metodu vardır(activex,server push vs). Cihazınızın erişim ayarlarını kontrol ediniz(Genele açık ve şifreli erişim ayarının yapılı olduğundan emin olunuz).

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri