unsalson

Üye
Modbus rs485 haberlesmede gmt marka plc ile baglanti kurabiliyorum mw 0 adresine deger gonderebiliyorudem ancak gonder digim deger cok buyuk ve mw 0 haffizasini asiyor. Holdinrecester adreslerine nasil ulasirim. Plc dataseldinde 4x0 diye belirtiyor. Ama anlayamadim.
Mw0 adres baslangici diye belirtim. Slave cihazdanda mwo ve mw1 i dubleword olarak mfloatav cevirdim yinede deger goremedim.
ama mw0 datasinda gonderdigimden alakasiz bir deger okunuyor.

Ne yapmaliyim
lutffen acil yardim...

Modbus rs485 haberlesmede gmt marka plc ile baglanti kurabiliyorum mw 0 adresine deger gonderebiliyorudem ancak gonder digim deger cok buyuk ve mw 0 haffizasini asiyor. Holdinrecester adreslerine nasil ulasirim. Plc dataseldinde 4x0 diye belirtiyor. Ama anlayamadim.
Mw0 adres baslangici diye belirtim. Slave cihazdanda mwo ve mw1 i dubleword olarak mfloatav cevirdim yinede deger goremedim.
ama mw0 datasinda gonderdigimden alakasiz bir deger okunuyor.

Ne yapmaliyim
lutffen acil yardim...
Biraz gec olmus ama olsun,belki baskalarının işine yarar.
Modbus ile haberlesmede cihazdaki registerlerin veya coil lerin degerini görmek veya degistirmek için vb. net'te bir program yazmıstımki her zaman oldugu gibi amerikayı yeniden keşfettigimin farkına vardım ve bir tane program buldum.Modbusı anlamamda cok işime yaradı.

web adresi:http://www.ozm.cz/ivobauer/modlink/downloads.htm

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri