modüler hücre

modüler hücrelerde gaz yalıtımlı yada hava yalıtımlı olması neye göre seçiliyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
modüler hücrelerde gaz yalıtımlı yada hava yalıtımlı olması neye göre seçiliyor.
Selamlar,
Bir çok sebebi olabilir benim aklıma gelenler,
1- Kullanılacak yer(alan sorunu,gazlı kesiciler daha az yer kaplarlar)
2- Kullanılacak ortam(bina içi, ya da yer altında muhafaza edilmesi)
3- Kısa devre akımları
4- Kullanılan kesici tipleride farklıdır kesiciye göre seçim olabilir.(gaz yalıtımlı hücrelerde vakum kesici kullanılıyordu galiba, hava yalıtımlılarda SF6 gazlı kesici kullanılıyordu)
gibi sebepler olabilir. Birde en önemli artık dağıtım şirketleri buna karar veriyor gibi.

Benim bildiklerim bunlar eminim sektörden olan arkadaşlar buna daha açıklayıcı cevaplar verebilir.

Gazlı hücreler yer sorunu olan yerler de ve nem oranın fazla olduğu bölge de kullanılır.

Yük ayırıcısında Hava yalıtımlılar en 75 cm derinlik 140 cm yükseklik 225 cm gaz ise en 50 derinlik 110 boy 180
Kesiciler de ise hava en 100 derinlik 140 boy 225 gaz ise en 60 derinlik 110 boy 180

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri