Mitsubishi PLC, HMI, Motion ve Robot Yazılım Desteği

Merhabalar,

Mitsubishi Elektrik FX, L ve Q serisi, Q Motion, L Simple Motion, FX5U Simple Motion, GT1000 ve GT2000 serisi HMI, 4 Eksen Scara, 6 Eksen Arm Robotları hakkında bilgi ve destek almak isteyen olursa bu forumdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Software, Selection tool, Data sheet, Manuel, hazır program örnekleri, fonksiyon blokları vs.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba hazır program örneklerini yükleyebilirsiniz forma mutlaka birilerine lazım olucaktır... iyi çalışmalar

Ekte HMI ve Inverter Haberleşmesi için anlatım ve program örneği mevcuttur. Dosya boyutları yüksek olduğu için yükleme sıkıntı olabiliyor, talebiniz olursa we transfer ile yükleyebilirim.

Ekli dosyalar

• GOT1000 - GT11 & Inverter for GTD3.zip
    177.4 KB · Görüntüleme: 166
cc-link ile ilgili türkçe döküman mevcut mu? Paylaşabilir misiniz?

Ekte FX5U Ccclink için bir Türkçe doküman var, hangi seri PLC kullanmayı düşünüyorsunuz.

Ekli dosyalar

• CClink.pdf
    4.8 MB · Görüntüleme: 194
Bizde base unit var doğru sırada koymadığımızda sondaki modüllerin run ışığı yanmıyor.acaba sıra kuralı gibi bişey var mı?

Abdullah Bey, Base ünitte sıra kuralı vardır, herhangi bir ayar yapmadan çalıştırmak için (cpu hariç) söküldüğü gibi takılması gerekir, aksi durumda programda konfig list ayarı gerekir.

merhabalar, fx5u ve 40ssc-s motion module kullanarak 2 servo motoru kontrol etmek istiyorum. nasıl yapabilirim? servo motor ve modül için gerekli parametrelere de değinebilirseniz çok iyi olur. teşekkürler

merhaba.

konuyu gündeme getireyim tekrar.
tam olarak robot olmasa bile 3 eksende cnc gibi, Mitsubishi PLC ile çalışacak bir robot yapmayı düşünüyorum.
arduino ile yapılabilecek basitlikte yalnız PLC ile yapacağım.
her seferinde, girilen reçeteye göre 8-10 adrese, konuma gidip tekrar
home pozisyonuna gelecek.
bu döngüyü sürekli tekrarlayacak.
plc ile bu konumları tanıtacağım reçete yapabileceğim bir yöntem var mı?
kinematik hesapları yok.
sadece konuma enterpolasyon yapacak. onu da motion modül ile çok rahat yapabiliyorum.
tek sorun, adresleri HMI den operatörün kolay girebileceği şekle getirebilmek.
benzer uygulama palet üzeri istifleme. torbaların konum ve yönleri girilebilecek, reçete vasıtasıyla.

yardımlarınız için teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri