Mini Tornalar ve Genel Bilgi

bende sieg c3 var hiç memnun degilim yatakboşlukları cok ayar yaptıkca agırlasıp yavaşlıyor katterleri 9*53 mm olmaak zorunda inç e göre yapılmış ben ben ne kalemını ne katerını bulamadım para bırıktırıp baska marka alsa ıdım dıyorum su anda

Son düzenleme:
bende sieg c3 var hiç memnun degilim yatakboşlukları cok ayar yaptıkca agırlasıp yavaşlıyor katterleri 9*53 mm olmaak zorunda inç e göre yapılmış ben ben ne kalemını ne katerını bulamadım para bırıktırıp baska marka alsa ıdım dıyorum su anda
satmayı düşünürsen haberim olsun

katerlikleri biliyorum suat usta 38 dolara aliexpreste var bir iki tane govdeleri alüminyum ama bu aralar bütçe sıkıntısından dolayı harcamaları yılbaşına kadar durdurdum
kendim yapmayı da düşündüm ama bana şirketteki frezeyi kullandirmiyorlar tornacimiz çok huysuz
satmayı pek planlamiyorum maddi ferehlikta 4 eksene cevirecegim

https://www.aliexpress.com/store/pr...435.html?spm=2114.12010612.0.0.5bdadf47pP4nGy

Aşağıdaki açıklama yukarıdaki adresten ve verdiğiniz modelin benzeri, ölçüleri inç bazlı! Siyah renkli parçalar da alüminyum (6000 serisi olabilir).

2>turning tool holder
1/4" to 3/8" tool capacity.
3>boring tool holder
up to 3/8" tool capacity.
4>Cut-off Blade tool Holder
up to 1/2" tool capacity

Not: Kargo ücreti ayrılınca, 30€'nun ve gümrüksüz ithalat sınırının altına iniyor. Küçük ürünlerde gümrük bedeli bir şey tutmuyor ama gümrük işlemleri için uğraşmadan ürünün kapınıza kadar gelmesi önemli bir kolaylık.

Son düzenleme:
mini tornaların her türünü kullandım. sieg c0 c2,c3 ve sonunda jetco jml2305 aldım rahatladım. torna alırken hangi işi yapacağınız önemli. yoksa benim gibi sat birini al yenisini onu sat diğerini zaman ve vakit kaybı küçük torna bir süre sonra yetmiyor.

yusuf bey sizin yerinizde olsam 4. ekseni torna olarak kullanacaksanız servo motor ile kullanmak zira yüksek devirde step motor hiç bir işe yaramaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yusuf bey sizin yerinizde olsam 4. ekseni torna olarak kullanacaksanız servo motor ile kullanmak zira yüksek devirde step motor hiç bir işe yaramaz.

Uyarınız için teşekkür ederim.

Biraz farklı bakıyorum. 4 eksen yapmayı veya almayı zaten düşünüyordum. Biraz daha güçlü yapıp, tornamsı ufak tefek işler yapabilmesini de umut ediyorum. Tornayı tanımadığım için düşük devirlerlerde ne yapılabileceğini de pek öngöremiyorum. Beklediğim sonucu alamazsam da sağlık olsun deyip, 4. eksen olarak kullanacağım.

Step motor değil de servo motor olsa daha iyi olurdu ancak çok pahalı. Bütçesini sınırlı tutup, bu amaçla almış olduğum ikinci el bir Nema 34, 12 Nm step motoru kullanacağım. Bir olasılık da koşu bantı motoru ile kullanmak.

CNC router'ım zaten küçük, karşı puntaya bile yer bulamayabilirim. Şartlar uygun olduğunda C3 büyüklüğünde bir tornam olsun istiyorum. jetco jml2305 tornadan ve yaptığınız işlerden forumda bahsederseniz seviniriz, tornaya uzaktan merak duyanların bilgisi de artmış olur.

Son düzenleme:
Uyarınız için teşekkür ederim.

Biraz farklı bakıyorum. 4 eksen yapmayı veya almayı zaten düşünüyordum. Biraz daha güçlü yapıp, tornamsı ufak tefek işler yapabilmesini de umut ediyorum. Beklediğim sonucu alamazsam da sağlık olsun deyip, 4. eksen olarak kullanacağım.

Step motor değil de servo motor olsa daha iyi olurdu ancak çok pahalı. Bütçesini sınırlı tutup, bu amaçla almış olduğum ikinci el bir Nema 34, 12 Nm step motoru kullanacağım. Bir olasılık da koşu bantı motoru ile kullanmak.

CNC router'ım zaten küçük, karşı puntaya bile yer bulamayabilirim. Şartlar uygun olduğunda C3 büyüklüğünde bir tornam olsun istiyorum. jetco jml2305 tornadan ve yaptığınız işlerden forumda bahsederseniz seviniriz, tornaya uzaktan merak duyanların bilgisi de artmış olur.

koşu bantı motoru torna işini görür ama konumlama yapamaz bu defa 4. eksen olarak kullanamazsınız.

aslında benim atölyeyi tanıtmak için bir konu açabilirim sitede iyi fikir. hatta bu akşam çalışmalara başlayayım.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri