Mini CNC Takı Gravür Makinesi

enessayar

Üye
Arkadaşlar merhaba. Ben makine işine biraz yabancıyım. Bana gümüş üzerine isim yazabileceğim küçük bir cnc lazım. bunun için önerileriniz nedir acaba?

Asıl sormak istediğim normal cnclerle roland ve gravograph ın gravür makinelerinin arasında bir fark var mı? sonuçta ikisinin de yaptığı iş aynı gibi duruyor ama markaların fiyatları çok yüksek geldi.
yani normal bir cnc ile resimdeki yazıları yazabilirmiyim. Bu arada resimdeki kolye uçları göründüğü kadar büyük değil. 35mm x 6mm ölçüleri.

Ekli dosyalar

• 0e8b06f372ab83b22cdce9062a80c628.jpg
    0e8b06f372ab83b22cdce9062a80c628.jpg
    126.3 KB · Görüntüleme: 39
Moderatör tarafında düzenlendi:
Roland bildiğim kadarıyla reklamcıların kullandığı vinil denilen renkli kağıtları kesebilen makine cnc yapıyor mu ayrıca bilmiyorum. Pirinç kesemez. Diğer markayı bilmiyorum. Her ikisi de marka yanii pahalı olması normal sankim ;)

Roland Egx -350 ve Gravograph M20 Jewel modelleri bunlar yaklaşık 25-30 bin TL arasındalar. Normal bir cnc işimi görürmü ondan şüpheliyim

yani normal bir cnc ile resimdeki yazıları yazabilirmiyim. Bu arada resimdeki kolye uçları göründüğü kadar büyük değil. 35mm x 6mm ölçüleri.

yazıdrabilirsin. Sen kuyumculuğa uygun bi makine arıyorsun sanırım. Kuyumcu cnc leri var onlara bak

Kuyumcu cncleri genelde 4 eksen oluyor ve fiyat olarak çok uçuk oluyor. Normal bir cnc ile bu işlemi yapabiliyorsam bana 3 eksen yeter. İşleme alanı da sorun değil 5cm x 5cm olsa çok rahat işimi görür. Siz ne dersin?

Gravograph M20 IQ sahibiydik, 4 ekseni olan bir makine ve 100x100mm tablası vardı. Gerçekten çok kaliteli işler yapıyor,eğer sürekli kullanırım diyorsanız acayip iş yaparsınız. Bizimki biraz ekstra iş olduğundan pek beceremedik.

Normal cnc ler diğerlerinden ucuz olur gibi olur ama ilerde daha masraflı çıkar.
İşe özel olmadığından hem kullanım hem ek yapılacağı zaman zorlar.

Yapılacak iş var para gelecekse Gravo,
ucuz olsun, malzeme bağlaması önemli değil , hatalı işçilik firesi para tutmaz dersen nomal cnc,ama yapacağın işin durumuna göre epey uğraşırsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri