Mikrodiagram ve kullanma kılavuzu

serdar_kucuk

Yeni Üye

Ekli dosyalar

• Mikrodiagram_Kullanim_Klavuzu.pdf.zip
    830 KB · Görüntüleme: 131
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
yavuz bey linkteki programı indirdim. Yarışmada belirtilen MPDOUT16 dijital çıkış genişleme modulü programda yer almıyor. Sadece IO200_.. ile başlayan moduller var. Acaba ben mi yanlış yapıyorum

yavuz bey linkteki programı indirdim. Yarışmada belirtilen MPDOUT16 dijital çıkış genişleme modulü programda yer almıyor. Sadece IO200_.. ile başlayan moduller var. Acaba ben mi yanlış yapıyorum
Yarışma sorusunu tam okumadım ama eğer plc ye 16 lı röle çıkış expander kart ekleyeceksen IO200_CR16 seçmelisin, eğer dijital çıkış ekleyeceksen 8-16-32 farketmez hepsinde de IO200_CDQ32 seçmelisin.

Yarışma sorusunu tam okumadım ama eğer plc ye 16 lı röle çıkış expander kart ekleyeceksen IO200_CR16 seçmelisin, eğer dijital çıkış ekleyeceksen 8-16-32 farketmez hepsinde de IO200_CDQ32 seçmelisin.

CR 16 röleli çıkış. ama istenilen dijital çıkış

CR 16 röleli çıkış. ama istenilen dijital çıkış

Eğer yeni diagram oluşturuken genişleme modülü eklemek isterseniz Dosya/Yeni Diagram menüsünde açılan pencereden seçebilirsiniz. Pencerenin sol tarafında CPU PLC cihaz seçimi ve sağ tarafında ise genişleme modül ekleme seçenekleri bulunmaktadır. Genişleme modüllerinin üzerine tıklayarak hangi özelliklerinin olduğunu inceleyebilirsiniz.

KZdvmk.png

Diagram tasarlamaya başladıktan sonra genişleme modülü eklemek isterseniz, diagramınız açıkken durum çubuğundaki cihaz özellikleri ikonuna tıklayarak genişleme ekleyebilirsiniz.

KnrzZR.png

Dijital çıkış genişleme modeli kodu: IO200_CDQ32

Cem Bey; Yarışma sorusunu tam okumadığınızı yazmışsınız. Soruyu inceleyip tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri