Mikrodalga fırında ampul, tasarruflu ampul, rezistans pişirme denemesi :)

elektrofizikci

Usta Üye
Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN: Bir Mikrodalga fırına bir flamanlı ampül atılırsa ne olur merak ettiniz mi hiç? Peki ya tasarruflu ampul? Ya da soba teli? Merak etmediniz mi ben ettim :) Sonuç mu gelin birlikte izleyelim....

MİKRODALGA FIRINDA AMPUL, TASARRUFLU AMPUL, REZİSTANS_Bugün Ne Deneyelim? -6- Microwave heater - YouTube

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Dostum teşekkürler ama nette bolca örnekler mevcut, öncesinde keşke beyin fırtınası yapsaydık, 2004-5 senesinde belgesel kanallarında Braniac isminde ing program vardı, daha da ilginç deneyler yaparlardı o kadar değişik malzemeler katlırdı ki genelde cihaz parçalanır ve hurdaya ayrılırdı... Neyse evde m.dalga fırını olup da zararsız deneyler yapmak isteyenler olabilir bunun için yutubu referans gösteririm. Ümit üzüm tanesi, bulaşık teli vey cd ile olanları mutlaka gör derim.

Abi ben yumurta koymuştum her yeri yumurta oldu makinanin üzümde aynı tepkide denemek lazim :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Abi ben yumurta koymuştum her yeri yumurta oldu makinanin üzümde aynı tepkide denemek lazim :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
Haklısın ama önce araştırıp yapanları izleyin, bu arada evet kabuklu pişirince öyle olur ama omlet haline getirip pişirmek mümkün 1,5-2 dk. ben yaptım ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri