Midea Salon tipi klima

Merhaba arkadaslar,
bundan 10 15 gün önce ilk gittimde klimanin kompresor üclarinin gövdeden kopup olanca yagı disariya attıgını gördüm kompresor aynı marka aynı model kompresorle degistirdim l gazini basdim buraya kadar her sey norma sole b sorunum var likit dengeleyici tankından baslayarak donüs borusu buz tutuyor ma nasil buz tankından komplesi karlanıyor makina vakuma geciyor ve kompresor duruyor butun kaynakları kontrol ettim sistemi boşda calistirdim bir tikanıklık yok gayet verimli b sekilde donus saglanıyor 4 yollu vanayı degistirdim sorun hala devam ediyor ilk basda yagı dısarıya attıgından ve hemen kompresor durdugu icin yag basdigini düsünmemisdim su anki tahminin evapda veya kılcalda b yag nem birikmesi oldu ve sogutmaya basladıyında donup sistemi tıkıyor verimi azaltiyor bunu dusunmemin diger bir sebebide makina 5 10 dakka istenilen sekilde calisip güzel sogutuyor sizin düsüncelerinizi de almak isterim kolay gelsin

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
evapatörde bı fıltre var basınc borusunun dagıtım yerınde muhtemelen o tıkalıdır

evporatör tıkanmış veya evp fanı çalışmamış veya çalışıp duruyorda olabilir motoralikit gelmiş ve motor sisteme yağ atarak arızalanmış
yeni motor takıldıktan sonra sisteme ğiden yağ kılcalı tıkıyor bence
sistemi azot ile temizleyip iyi bir vakum yap sistemi kontrol et
kılcalıda değiştirebilirsin

evaparatörü temizle ustam sen önce iç dış temzimi bak gazı tam verdine emin msin gramaja göremi verdin yoksa saat e göremi

Azot pompası.....temizlik imandan gelir.....

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Kompresor arızalarında komresorun kendi yağı da yanabiliyor ve sisteme yanık yağ basa biliyor , benim tavsiyem her kompresor değişiminde çıkarılan kompresorun yağı motor ters çevirip yağın durumuna bakılır acık renk yada kavrulmuş sa sorun yok yeni kompresor sisteme takılabilir,fakat siyahlaşmış sa durum kötü yeni kompresor sistemden gelen yanık yağla karışmakta veya kılcalda tıkanmaya yol acıp soğutma yapmamaktadir,malzeme temin sıkıntısı yok ise soğutma sistem elemanları tamamen seğiştirilmeli veya sistemi cok iyi temizlemek gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri