micromaster 440 ac sürücü hakkında yardım

micromaster 430 sürücüyü analog girişten 4-20mA ile çalıştıröak istiyorumdijital giriş atamasını ve parametreleri nasıl ayarlarım
yardımcı olurmusunuz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
micromaster 430 ayarlama için yardımcı olurmusunuz?
klemens 3-4 nolu uçlardan 4-20 mA analog girişi yapılacak.analog giriş 1 aktif hale gelecek
klemens 5 nolu uçtan start verilecek
pompa uygulamasında kullanılacak sistem pıd çalışacaktır.
dijital girişleri nasıl ayarlarım.

micromaster 440 4-20 mA dijital potansiyometre ile çalıştırmak istiyorum hangi uçları kullanıcaz hangi parametreleri değiştiricez şimdiden teşekkürler

ARKADAŞLAR,
Siemens MM 440 sürücüde, tork uygulayarak kumaş sarımı yapıyoruz. Zaman zaman kumaş sarım sertliğini değiştirmemiz gerekıyor. Bunun için, 1520 parametresınde, değeri değiştirerk işimizi görmeye çalışmaktayız. Benım düşüncem şu, bu parametrede; üç ayrı alt parametrede daha var. Normalde, 5. ınput girişinden start vererek çalıştırıyoruz sürücümüzü, acaba diğer input girişlerinden komut vererek çalıştırdığımda, alt parametrelerden ayarladığım değere giderek tork değerını değiştirebilirmiyim veya bunu başka bir şekilde basitçe yapmamız mümkünmü. Makına operatörü, gerektiğinde bunu kendisi halletsin düşünüyorum.
Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler...
ARKADAŞLAR MAKİNEYİ TORK OLARAK CALIŞTRACAM VE 10 K LIK POT İLE TORK İLE MİCROMASTER 440 PARAMETRELERİN ANLAYACAM SEKİLDE YAZARMISIN ÇOK ACİL TESEKKÜR EDERİM

Arkadaşım anladığım kadarıyla senin yapman gereken bir analog girişten hız diğer analog girişten ise tork vermek. Bunun için;

İki analog giriş kullanacaksın. Micromaster'larda analog girişlerin binektor karşılıkları;

Analog giriş 1 = 755.0
Analog giriş 2 = 755.1 buna göre aşağıdaki parametrelerin uygulanması gerekir.

P1000 = 2 ( Hız set değerinin kaynağı , analog giriş 1 olarak ayarlanması )
P1300 = 20 ( Kontrol modu, Vektör mod olarak ayarlandı )
P1522 = 755.1 ( Tork üst değerinin kaynağı, analog giriş 2 olarak ayarlanması )

Bu parametrelerin uygulanması sonucu AN1 den hız AN2 den ise tork ayarı yapılacaktır.

Ayrıca P1520 = Üst tork sınırı
P1521 = Alt tork sınırı

arkadaşlar 10k lık pot ile mm440 sürücü tork parametrelerini yazarmısınız çok açil 2 gündür uğrasıyorum ama yapamadım analog giriş 1 =755.0 anolag giriş =755.1 ne oluyor parametresi nerede açıklayıçı bir sekilde yazarmısınızçok açil simdiden tesekkür ederim

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN MM440 SÜRÜÇÜ 10K LIT POT İLE NASIL TORK ÇALIŞTIRABİLİRİM AÇIKLAYICI BİR SEKİLDE PARAMETRELERİNİ YAZARMISINIZ LÜTFEN TEŞEKKÜRLER

Arkadaşım anladığım kadarıyla senin yapman gereken bir analog girişten hız diğer analog girişten ise tork vermek. Bunun için;

İki analog giriş kullanacaksın. Micromaster'larda analog girişlerin binektor karşılıkları;

Analog giriş 1 = 755.0
Analog giriş 2 = 755.1 buna göre aşağıdaki parametrelerin uygulanması gerekir.

P1000 = 2 ( Hız set değerinin kaynağı , analog giriş 1 olarak ayarlanması )
P1300 = 20 ( Kontrol modu, Vektör mod olarak ayarlandı )
P1522 = 755.1 ( Tork üst değerinin kaynağı, analog giriş 2 olarak ayarlanması )

Bu parametrelerin uygulanması sonucu AN1 den hız AN2 den ise tork ayarı yapılacaktır.

Ayrıca P1520 = Üst tork sınırı
P1521 = Alt tork sınırı
Arkadaşlar, s7400 ile mm440 üzerinden motor çalıştıryorum ve motorun hızını potansiyometre ile kontrol ediyorum ama start butonuna bastığımda potansiyometre sıfır iken motor 21.9 hz görüyor. Pot yükseltilince 50 hz e kadar sorun yok ama potu sıfırlayınca motor 21.9 hz de kalıyor. Neden olabilir?

Sürücüye motor bağlamadan start verdiğinizde A0922 alarmını vermesi normaldir. Bunun anlamı sürücüde yük yok demektir. Sürücüye bu şekilde start verdiğinizde 10 sn. kadar çalışır ve stop'a geçer.

Çıkış voltajını ölçmek istediğinizde voltmetredeki değer sizi yanıltır. Çünkü kare sinyal bulunmaktadır. Bunun yerine r0025 parametresinden aktüel çıkış voltajını görebilirsiniz. Eğer bu sizi tatmin etmiyorsa "D+ ve D-" terminalinde dc-bara voltajını ölçün besleme geriliminin 1,4 katıdır. Böylece güç katının testi yapılmış olur.
Merhaba micromaster 440 ile bir motoru calistirip kontrol etmek istiyorum. Bunu nasil yapabilirim. Daha önce hic yapmadim. Konu ile ilgili yardimci olursaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum
arkadaşlar calıştığım fabrikada ki vincte mekanik frenleme var.bu yüzden ağır mallarda kacırma yapıyor.micromaster 440 da bunu önleyebilecek bir özellik var mı.
Merhaba micromaster 440 ile bir motoru calistirip kontrol etmek istiyorum. Bunu nasil yapabilirim. Daha önce hic yapmadim. Konu ile ilgili yardimci olursaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri