micromaster 420 A0503 hatası

mhmtyazici

Üye
merhaba arkadaşlar elimizdeki siemens sürücü A0503 hatası veriyor bu da düşük voltaj olarak geçiyor ne yaptıysam olmadı bu konuda bir tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim tam olarak nedir bu hata....nasıl giderebilirim...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
tek faz mı 3 fazmı girişleri.ne yaptığınızı bilmiyorum o yüzden sormak zorundayım daha önce çalışıyormuydu.sürücünün giriş ünitesinin yanma ihtimali var.

A ile başlayan mesaj lar uyarıdır F ile başlayan ise hata mesajlarıdır F ler surucu durdurur. size tavsiyem p 210 paremetri bakmanız....

evet p210 parametresi
ile düzeltiliyormuş cihaz daha önce çalışıyordu söktük temizliğini yaptıktan sonra taktık bu hata ile karşılaştık cihaz 1faz giriş 3 faz çıkış p10 programından sonra direk p300lere atlıyor p 210 parametresine ulaşamıyorum ...

Surucu programını bılıyorsan p10 u 30 yap daha sonra dırek p970 gelır ve deger 0 dır 1 yaptıgın zaman surucu fabrıkasyon degerlerıne gelır tekrar yazıyorum surucu progam degerlerı elınde varsa

Program parametlerini tek tek almıştım dediğin gibi fabrika ayarlarınada dönüş yaptım ama aynı hata devam ediyor p210 parametresi gözükmüyor p10 dan p300 lere geciyor

kullanıcı erişim parametre ;

P0003 Kullanıcı erişim seviyesi
Muhtemel Ayarlar:
0 Kullanıcı tanımlı parametre listesi – kullanım detayları için bkz. P0013
1 Standart: En çok kullanılan parametrelere erişimi sağlar.
2 Gelişmiş: Gelişmiş erişimi sağlar örn. inverter I/O fonksiyonları.
3 Uzman: Yalnızca uzman seviyesinde kullanõm için.
4 Servis: Yalnızca yetkili servis personelinin kullanımı için – parola korumalı.

kolay gelsin arkadaşım inverterin güçkatında voltajı ölçen malzemeler var onlar arızalı hiçbişekilde gideremezsiniz

r 026 parametresinde real time DC bara gerilim var 0 V görüyor isen uğraşma. Ben denk geldim. Bir adet taş direnç ve kondansatör patlamıştı, değiştirdim. Tekrar deneyince kontrol kartında 2-3 smd malzeme yandı. değerleri de belli değil. Devreye almaya çalıştığında f003 gerilim hatası da veriyor mu?

Önce A0503 daha sonra F0002 hatası veriyordu. Az önce bu sorunu çözdük. Motor içinde su tespit ettik ve rulmanlardan ses geliyordu. Başka bir motor taktık düzeldi. Herhangi bir motor parametresi değiştirmedik

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri