Mevcut ev tesisatina topraklama çekme

Merhaba arkadaslar, Benim sorum şu şekilde benim evimde topraklama yok ve şunu söyliyim nötr inşaat telinden yalipmis. Ve evdede topraklama yok haliyle; Ben mevcut sisteme prizlere nasil topraklama çekebilirim? Bu konuyla ilgili yardimci olursaniz sevinirim. Saygilar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Tesisati komple yenilemem pek mümkün görünmüyor. Bu durumu basit bi şekilde çözebilme imkanim yokmu acaba? Pratik olarak

Bundan daha uygun çözüm,uyduruk ve risklidir.İnşaat telinden nötr :Zaten uyduruk uygulama.

Sıfırlama yapabilirsin fakat sıfırlama da riskli bir işlemdir.
En güzeli evin bahçesine veya uygun bir yere 2 veya 3 adet 1.5 mt.lik bakır çubuk çakıp
4mm veya uzunluğa bağlı olarak 6mm bakır iletken kablo
ile sigorta kutusuna kadar getirebilirsin..Oradan da ihtiyaç duyfuğun prizlere topraklama
kabloları çekebilirsin..Yapacağın diğer işlemlerin hepsi risklidir,tavsiye edilmez..

Bende öyle düşünmüştüm zaten belki baska bi yolu vardir die yazdim ama yokmus :) tesekkürler

Bir öğretmen arkadaşın sınıfının bir elektrik işi vardı. Bu elektrik işini hallederken elektrikten hiç anlamam dedi. Sadece elektrikçi bir arkadaşı varmış ona topraklı prizi bağlamayı öğretmiş. Nasıl öğretti sana söyle bakalım dedim. kontrol kalemi ile ışık yanmayan kabloyu toprağa bağla demiş. :D (Sıfırlama) Sana öğrete öğrete bunu mu öğretti dedim?:D

:)))

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri