mesleki egitim merkezi

kapris61

Üye
arkadaşlar size bir sorum olacak mesleki egitim merkezlerinde 3 yıl boyunca haftada 1 gün okula gidip bu 3 yıl sonunda kalfalık belgesi alan kişiler

ve kalfalıkdan sonra ileri teknoloji dersini alıp ustalık belgesi alan kişiler

teknisyen sayılırmı

bu konuyu okulda hocalara sordugumda teknisyen sayılabilir demişti ama kesin bir sonuc vermemişdi cok araştırdım ama kesin bir bilgiye varamadım bilgisi olan varmıdır acaba?

Ustam bende yıllar önce mesleki eğitim merkezinde 1,5 yıl kadar okumuş ve ustanın belgesi ile alakalı bir sorundan dolayı okulu bırakmak durumunda kalmıştım.O zamandan bildiğimce

O okulu bitirip kalfa olduktan sonra ustalık belgesi alıp üstüne birde usta öğretici belgesi alan kişiler benim bildiğim kadarı ile teknisyen sayılmıyorlar.Teknisyen olabilmek için bildiğimce meslek liselerini bitirmiş olmak gerektiğini biliyorum...

Meslek lisesi bitiren teknisyen meslek yüksek okulu bitiren tekniker gibi sıfatlar alıyor olması gerekir...

yeni yasalar sonucu kesin bir bilgi varmdırı acaba bende bunu ögrenmek istiyorum ozaman ustalık belgesi neden sınıf sayılıyor meslek liseleri gibi kesin bir bilgi nerden alınabilir acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri