Meslek Lisesi dal seçimi

PiRaMit61

Üye
Arkadaşlar ben meslek lisesi elektrik elektronik bölümü 10cu sınıfı açıktan bitirdim şimdi 11ci sınıfa geçtim.
Dal seçimi 11ci sınıfta yapılıyor.
Okuduğum okulda pano monmontorlugu dalı var fakat bazı nedenlerden dolayı başka okula kaydımı aldırmam gerekiyor.
O okulda ise yalnızca ev aletleri tamir Bakım dalı var.
Benim sorum şu:
Benim elektrik tesisat dükkanım var.
Bildiğim kadarıyla elektrik meslek lisesini bitiren kişiler belli bir kilowatta kadar talep açabiliyor. Ayrıca dükkan açma belgeside işe yarıyor.
Şimdi ben bu ev aletleri vs dalından mezun olursam bunlardan muaf olurmuyum. Yani sadece elektikli ev aletleri işine mi yarar diplomam yoksa hepsini de kapsarmi.
40 yaşındayım ve boşuna işime yaramayan birşey için zaman kaybetmek istemiyorum.
Bana lazım olan elektrikçi dükkanım için çalışma belgesi ve belli kw ye kadar talep açma yetkisi..

Okul bitince diplomada dal yazmaz. Elektrik elektronik alanı mezunu yazar. Hangi dalda okursanız okuyun temel dersler tümünde ortaktır. Dal sadece belli bir konuda ayrıntılı eğitim almanızı sağlar. Tesisat dükkanınız varsa zaten okuldan alacağınız bilgiye kısmen sahipsiniz varsayalım. Bu durumda sadece diploma için okula gidiyorsanız pano montorlugu yada ev aletleri dalı okumanız arasında hiçbir fark yoktur. Yeterki lise diplomasinin yetki seviyesi sizin istediğiniz seviyede olsun.

Tüm elektrik elektronik dalları mezunları AYNI yetkiye ve AYNI işyeri açma belgesine sahiptir.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri