Mesleğinizin Nefret Ettiğiniz Yanı?

Ve Patron yeni bir makine siparişi alır toplantı yapar teslim süresi 5 ay dır.
Bunun üzerine toplantıda son 1 ay elektrik ve programlama işleri için ayrılmıştır. Fakat son 1 ay geldiğinde makinedeki kaynaklı imalat halen devam etmektedir. Bizim için ayrılan son 1 ay süre 2 haftaya düşmüştür.
Son 2. hafta geldiğinde ise boyacılar ve montajcılar devreye girmişlerdir ve bizim süre 1 haftaya düşmüştür.
Artık teslimat için 1 haftamız vardır fakat o 1 hafta geldiğinde ise pinomatikçiler bizim işlerimiz var daha der ve makine teslimatına 3 gün kala kör topal otomasyoncuya devredilen makine üzerinde çalışmalara başlanır. 3 gün boyunca geceli gündüzlü çalışır garip otomasyoncu, haliyle yetiştiremez işi. Ve patron... "olsun sahada süremiz var daha sahada halledersin" der ve kapatır konuyu.
Saha montajına gidildiğinde ise Mekanik montaj, pünomatik montaj, rötüşler, elektriksel montaj vs.vs. derken yine bu gariban otomasyonculara 3 gün kalmıştır. Haliyle geceli gündüzlüde çalışsa yine yetiştiremez işi ve teslimat gecikir.
Patronun yada iş verenin nazarında işi otomasyoncu geciktirmiştir.

Evet mesleğimin tek nefret ettiğim yanı, Makinenin can damarı; olmaz sa olmazı otomasyon işlerinin önemsenmeden küçük ve basit görülmesi dir.
110221701c5806465ac08ce7b1afc8a8.jpg

Bir çok meslek grubunun derdidir belki de.
İşi bilmeyen adama işi anlatmaya çalışıp da kabul ettirememek.
Hele ki bu kişi de farklı daldan bir mühendis ise, vay ki ne vay.
Ne bileyim, yine de güzel yanları da çok işimin. Anlık, bir kaç saatlik nefretlerim de belli. Ama akşam ofisten çıkınca veya mesai sonrası eve dönüş yolum, tüm nefretimi azaltıyor..

bende genelde mağaza aydınlatma dekorasyonu yaparım ve
benimde işim genelde en son olur ve geceli gündüzlü çalışıp yetiştirmeye
çalışırım geneldedede yetiştiririm ama yinede iş bitene kadar bayağa
sitrese girerim.

Tuvaletleri benim gibi temiz tutmamaları berbat, bir bildiri yapıştırıp utandırmak istiyorum gerçekten

Elinde bir kartla bana gelip kaça yaparsın dedikten sonra pahalı gelip başkasıyla yarı parasına anlaşıp sonrada o kişinin yapamadığı kartı tekrar ırzına geçilmiş bir şekilde bana getirip yaptırmak istemesi sinir bozucu bir durum.Yaptıktan sonra da aklınca şark kurnazlığıyla ahlaksız pazarlık çabaları ise cinnet sebebi..

Elinde bir kartla bana gelip kaça yaparsın dedikten sonra pahalı gelip başkasıyla yarı parasına anlaşıp sonrada o kişinin yapamadığı kartı tekrar ırzına geçilmiş bir şekilde bana getirip yaptırmak istemesi sinir bozucu bir durum.Yaptıktan sonra da aklınca şark kurnazlığıyla ahlaksız pazarlık çabaları ise cinnet sebebi..

Eskiden bazı ustalar bu tip durumlarda git bunu kime dağıttırdıysan ona toplat diye müşteriyi tersleyip, kibarca ! Kovardı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri