Merdiven Otomatiğini Sensörlü Lambaya Çevirme

merdiven otomatıgınden faz ve lamba uclarını bırlestır sorunsuz calısır ;)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Faz ve lamba uclarını birlestirmek en uygun cözüm gibi görünüyor.

Selamlar.

merd.otomatiğinde devamlı anahtarı varsa onunla işini halledersin...

mesajlarde okudum devamlı anahtarını açtıgın zaman sıkıntılı olur diyorlar neden olsun ki ..merdiven lambaları hepsi bir anda uyanmıyorki anahtarın üzerinden geçen akımdan ne olacak ki....

merdiven otomatiğinden lamba uçunu çıkarıp faz ver yeterli olacaktır

merdiven otomatiğinin klmenslerindeki kabloları ayrı bi klemense aldım, panoya tekrar monte ettim.

faz ve lamba uçlarını birleştirdim ve şu anda sorunsuz çalışıyor. yapdım oldu:)

merdiven otomatiğini söktüm ilerleyen günlerde topluma tekrardan kazandırabilirim diye düşündüm:D

yardımlarınız için teşekkürler:):):)

Bir arkadaş daha sormuş yukarıda bu otomatikten çıkardık faz ve lamba uçlarını direk birbirine bağladık burda problem yok..

Şuan akım var ve devamlı yanması lazım sanırım ışıkların..

Ancak bu önceden bağlı olan anahtarlardaki kabloları birbirine mi bağlayacağız (kapalı devre oluşacak) yoksa tamamen çıkarıp uçları boşta mı kalacak?

Bu konuda yardım edebilir ve bilgi verirseniz sevinirim.

Cevap verebilecek bir kişi yok mu?

Merdiven otomatiğini sensörlüye çevirirken faz ile lambayı bağladıktan sonra anahtarlardaki kabloları çıkarıp boşa mı bırakacağız yoksa birbirine bağlı şekilde kapalı devremi olacak?

öncelikle merhaba arkadaşım mesajını yeni gördüm soruna gelince anahtarlara müdahale etmene gerek yok anahtarlar M.O ni sadece kurmaya yarar M.O nin lamba cıkış ucuna faz vermen yeterlidir

mrb merdiven otomatiğini söküp atman ve bunun yerine klemens rayı 4 cm lik ve klemens kullanman daha iyi olacağını düşünüyorum

öncelikle merhaba arkadaşım mesajını yeni gördüm soruna gelince anahtarlara müdahale etmene gerek yok anahtarlar M.O ni sadece kurmaya yarar M.O nin lamba cıkış ucuna faz vermen yeterlidir

Eyvallah arkadaşım teşekkür ederim..

Anahtarları sökecem sökmeyecem ikilemde kalmıştım basarlarsa ne olur vs. gibisinden.. Otomatiği söküp çıkaracam zaten direk lamba yı fazla bağlayacam diğerleri neredeyse o şekilde klemens ile ayarlayacam.. Sadece anahtar kafama takıyordu iyi sorun olmuyormuş o şekilde durması tekrardan teşekkürler hocam..

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri