Merdiven Otomatiğini Sensörlü Lambaya Çevirme

selam arkadaslar ben yenıyım arkadaslar merdıve otomatıgı olunca kafam duruyor bana detaylı basıt yokdan semayı anlatabılır mısınız dırek olarak 3 kabloyu cektım gerısınde takıldım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kesinlikle faz ve lamba uçlarını birleştirmen gerekir arkadaşım.en sağlıklısı budur anahtarı açık konumuna aldığın takdirde sorun yaşarsın belli bir süre sonra.saygılarımla kolay gelsin

bence yapilacak en dogru sey (biraz uzun ve zahmetli ama deger)roleyi iptal edip buatlara faz,notr gidecek sekilde baglantilari yenileyip buatlardanda anahtar uclarini kopruleyip anahtarlari iptal etmek boylece sorun bir defada kokten cozulmus olacaktir

Yasar GUNEY

bence arkadaşım o kadar zahmete hiç gerek yok lamba ve faz uçlarını birleştirdiğin de zaten her buattan lambaya faz ve nötür gitmiş oluyor.fakat merdiven otomotiğinin üzerindeki anahtarla her hangi bir iş yapılmaması gerk sorun çıkartacaktır bir süre sonra.saygılarımla kolay gelsin

arkadaşım çektiğin kablolar nelerdir biraz açıklarsan daha iyi yardımcı olabiliriz tşk

Moderatör tarafında düzenlendi:
sen merdiven otomatiğimi bağlayacan yoksa sensörmü yapacan onu acıklada sabna yardımcı olalaım

arkadaşlar bu formüllerde 1.73 sayısı neydi nasıl bulunuyordu

yaşar güney arkadaşıma katılıyorum ayrıca kablo kesitlerini hesaplaman gerekir çünkü m otomatikleri max 10a çeker aşırı yükte kontaktör kullanılır eğer sensörler fazlaysa tesisatı değiştirmen en iyisi olur kolay gelsin

slm arkadaslar bızım ev dort katlı merdıven lambaları kendınden sensorlu ve cısım gorunce yanıyor boya yaptıracagız ve merdıven lambalarını devamlı yanması ıcın ne yapmalıyızzz

aynen uçları birleştirmen yani merdiven otomatiğini devre dışı bırakman en mantıklısı

halisv kardeşim sensörlerin gece gündüz ayarını gündüz konnumuna alırsan gündüzleride yanar umarım anlatmak istediğin şey budur

bence yapilacak en dogru sey (biraz uzun ve zahmetli ama deger)roleyi iptal edip buatlara faz,notr gidecek sekilde baglantilari yenileyip buatlardanda anahtar uclarini kopruleyip anahtarlari iptal etmek boylece sorun bir defada kokten cozulmus olacaktir

Yasar GUNEY

şimdi benim kafam karışdı.
merdiven otomotiğinin faz ile lambasını birleştirdikden sonra.
merdivenlerdeki anahtarlarda bi değişiklik yapıcakmıyım.

en kolayı ve en sağlıklısını nasıl yapabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri