Merdiven otomatiği

darkdewill

Üye
Merhabalar arkadaslar bizim apartmanın merdiven otomatiği borcundan dolayı sokulmus ve mahkemelık olmus bende onu kendı saatıme bağlattım en kısa zamanda eskı abonelıgı odeyeceğim sorum su benım saatıme bağlatmam bır sorun teskıl edermı!

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Muhurlu bolmelere dokunmadiginiz surece sorun teskil etmez.

sayın odunveanakartın dedığı gıbı ceza yersın tedaşçıların tutacağı tutanak önemlı kaçak kullanıma gırer belkıde tam emin değılım ama cezası olduğu kesın

Sonuçta var olan bir sayaçtan çıkıyor. Neden ceza yesin?

Sonuçta var olan bir sayaçtan çıkıyor. Neden ceza yesin?
sayın öğretmen arkadaşım mantıken sizin dediğiniz doğru sonuçta kaçak elektrik kullanımına girmiyor tüketilen enerji sarfiyatı sayaç yazıyor fakat usulsüz elektrik kullanımına girer.slm

sayın odunveanakartın dedığı gıbı ceza yersın tedaşçıların tutacağı tutanak önemlı kaçak kullanıma gırer belkıde tam emin değılım ama cezası olduğu kesın
Sizde nasil bir mantik var cozebilmis degilim. Bir baska konuda 380 V firini 220 ile calistirmaktan bahsediyorsunuz fikrinizi savunuyorsunuz, simdide kalkmis 3-5 lamba icin usulsuz elektrik kullanimi diyorsunuz. Hangisi usulsuz kullanim ? Firini 220 ile calistirsinlar, apartmanin merdivenlerine mum diksinler .))

:) anlamadığın işlere burnunu sokma yazdığımıda dıkkatlı oku lütfen 380 firinda neresını çalıştırdım ona dıkkat et rezistans ıstenılen voltajda çalışır uçuncusu elektrik elektronik mantik işidir bılmıyorsan gırme konuya bıldığın konulara yorum yaz bildiğimiz yaşadığımız bişey varda yazıyoruz aynı konudan bir hafta elektriksiz kaldım dört daıre bır regülatör vardı oradan taksim ettım tedaş geldı gözümün yaşına bakmadan kestı cezamı ödedım açtı yorum yapmıyorum yaşadığımı yazıyorum oonur efendı

Sizde nasil bir mantik var cozebilmis degilim. Bir baska konuda 380 V firini 220 ile calistirmaktan bahsediyorsunuz fikrinizi savunuyorsunuz, simdide kalkmis 3-5 lamba icin usulsuz elektrik kullanimi diyorsunuz. Hangisi usulsuz kullanim ? Firini 220 ile calistirsinlar, apartmanin merdivenlerine mum diksinler .))

Kimin neyi nekadar bildigi ortada. Sizin bu kafayla bu mantikla yaptiginiz islerden ceza yemeniz cok normal.)

İsim geregi tedas ile icli disliyiz, okul doneminde de stajlarimi tedasta yaptim. Bircok kez sayac soktum elektrik kestim. Tedasin elinde kara liste vardir. Cok sık elektrigi kesilenler mahkemelik icralik olanlar bu kara listeye girer. Onlarada musamma gostermezler. Cezai islem neyse onu uygularlar. Fakat normal vatandas bir kere odemeis borcunu aksaklik birsey olmus onlara toleranslari vardir. Elektrigi kesilmis vatandasin komsudan seyyar cekmis gece lambasini yakmis anlayisli davranirlar. Elektrigi kesik bir koy evinde sayaci takmaya gittigimizde komsudan gelen seyyar kabloyu bizat sokup sayacida bagladik. Bilmedigimiz anlamadigimiz isler degil yani.) Burnunu sokmamasi gereken biri varsa oda sensin tekin bey!!

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri