Mekatronik öğrencisine tavsiyeler

kskoy

Üye
Evet forumdaki mühendislere sormak istediğim bazı şeyler var diğer başlıkları da inceledim ancak tam manasıyla tatmin olmadım desem yeridir.Başlıktan anlıyacağınız üzere mekatronik bölümü okuyorum 1. sınıfım önümde zaman var ve devamlı iş ilanlarıyla ilgileniyorum geleceğim hakkında ancak bence çok acımasızca bir şey bu özel sektör çok şey istiyorlar deli gibi en dandik iş ilanında bile bir sürü istek var kendimi geliştirmek istiyorum tabi ama nasıl yapacağımı bilmiyorum herkes farklı şeyler söylüyor ve ekmek de aslanın ağızında mezun olunca iş bulmakta zorlanmamak istiyorum kendimi nasıl geliştirebilirim yönünde tavsiyelerde bulunursanız çok iyi olur ne yapsam şaşırmış durumdayım gömülü sistemlere ve otomasyona ilgim var tabi şu anda c dilini ve ccs c yi öğrenmeye çalışıyorum pic için ama otomasyonda plc kullanılıyor onu da öğrenmem gerekli galiba çizim programlarını da öğrenmeli miyim bilemedim yani iyi bir ingilizcem var diyebilirim ama herşeyi öğrenmeye kalkıp ta hiçbirşey olamamaktan da korkuyorum bu tip işlerde çalışanlar veya mekatronik mühendisi için girilebilecek sektör önerisi olan abilerim yardım ederse sevinicem girilebilecek sektörden kastım normal insanlar için olanlardan olsun lütfen 40 tane torpil ile girilebilecek işlerden maalesef uzağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri