mekanık termostat ve kombıneyle motorla aynı anda kondenser fanlarını durdurmak

değerli ustalarım,bir soğutma cıhazı yapmaktayım mekanık termostat ve yuksek basınç kombinesi ile kompresörü durduruyorum ama kondenser fanı durmuyor nasıl bı bağlantı yapmalıyım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kondenser ffaninida kompresor ile beraber calistir durdur.

Olmazmi?

Kondenserde isi nasilsa kompresor calisirken var. Bence kompresorkle beraber calisip dursun.

braber durmasini istediginiz makineleri paralel baglayacaksiniz.

Kondenser ffaninida kompresor ile beraber calistir durdur.

Olmazmi?

Kondenserde isi nasilsa kompresor calisirken var. Bence kompresorkle beraber calisip dursun.
ABİ BENİM SIKINTIM O DEĞİL TERMOSTATTIN ÇIKIŞINI TERMİĞE VERDİM .AYNI YERE KONDENSERİNFAZINIDA BAĞLADIM KOMPRESÖR DURUYOR AMA FANLARI ÇALIŞIYOR NEDİR ANLAMADIM.

Dostum termostat cikisi termige verilmez. Kontaktore baglanir. Kontaktorun cikisinda termik olur. Kompresor durup fan durmuyorsa baglanti hatasi vardir.

Tekrar kontrol ediniz.

Forumda yazarken buyuk harf kullanmamaya ozen gosteriniz.

Dostum termostat cikisi termige verilmez. Kontaktore baglanir. Kontaktorun cikisinda termik olur. Kompresor durup fan durmuyorsa baglanti hatasi vardir.

Tekrar kontrol ediniz.

Forumda yazarken buyuk harf kullanmamaya ozen gosteriniz.
abi dijjital termostat değil mekanık termostat.

suat zümbülgil ,

Bu iş böyle olmaz. Yaptığın bağlantının şemasını bir kağıda çiz resmini çek yada paintte çizip buraya eklersen daha kolay yardımcı oluruz.

Termostat dijitalde olsa mekanikte olsa güç akımı geçmez. Sanırım termostat çıkışını termiğin kuru kontak devresinden geçirdim demek istedin ama yanlış anlaşıldı.

Sen yaptığın bağlantının şemasını çizip buraya ekle hatayı bulmaya çalışalım. Yoksa bu şekilde görmeden sadece olasılıkları söyleyebiliriz.

suat zümbülgil ,

Bu iş böyle olmaz. Yaptığın bağlantının şemasını bir kağıda çiz resmini çek yada paintte çizip buraya eklersen daha kolay yardımcı oluruz.

Termostat dijitalde olsa mekanikte olsa güç akımı geçmez. Sanırım termostat çıkışını termiğin kuru kontak devresinden geçirdim demek istedin ama yanlış anlaşıldı.

Sen yaptığın bağlantının şemasını çizip buraya ekle hatayı bulmaya çalışalım. Yoksa bu şekilde görmeden sadece olasılıkları söyleyebiliriz.
abi bu havuz tıp buzdolabı kuçuk motorlu

Dostum bu sema degil.

Dusuncem fanin baglantisini yanlis yere yaptigini dusunuyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler