mecapion servo aşırı hız hatası - encoder sorunu

nicaleus

Üye
Meslektaşlarım merhaba.

Mecapion APD VS 05N-P1 marka servo sürücüm ve APM SC08AEK model 800w servo takımım var (2 adet)

Servo motorlar üzerindeki 3000pulse lik encoderler motor şaftından söküldü ve şuan ne yapsam çalışmıyorlar.

Servo sürücü AL11 ( Aşırı hız,motor ve encoder bağlantısını kontrol edin ) uyarısı veriyor. Bunun çözümü hakkında yardımınızı bekliyorum.

Encoderin konumunu epeyce değiştirmeyi denedim.Ancak muvaffak olamadım.

Saygılar

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
AL11 hatalarını genelde eksik veya yanlış enkoder bağlantısından verir(Enkoderi ve sürücü içindeki alakalı devreyi sağlam kabul ediyorum). Kablo ve bağlantı şeklini kontrol etmeni tavsiye ederim...

AL11 hatalarını genelde eksik veya yanlış enkoder bağlantısından verir(Enkoderi ve sürücü içindeki alakalı devreyi sağlam kabul ediyorum). Kablo ve bağlantı şeklini kontrol etmeni tavsiye ederim...

Cevabınız için teşekkür ederim, ürünü türkiyeye getiren firma olan Ant Mühendislik'e konuyu mail atmıştım. Sağolsunlar,teknik servis arkadaşlar bana ulaştılar. Enkoder sıfırlaması kaçıksa da AL11 verebildiğini ,zaman zaman da AL9 , AL3
arızalarını verebildiğini söylediler. Enkoder ayarı için motorları kendilerine kargoluyorum, sonrasında da motorları geri gönderecekler.
Onarım süreci bittiğinde tekrar konuya cevap vereceğim. Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri