MCB 9 TİMER

kripteks28

Üye
mcb 9 rölesine ilk enerji verdiğimde 4 saat açık 4 saat kapalı olacak şekilde ayarlamam gerek bir türlü tutturamadım yardımcı olusanız sevinirim. entesin sitesinden baktım ama birşey anlamadım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ön panelde yukarıda aşağıya 8 adet dip sviç var.en üsttekine 1 en alttakine 8 dersek, 1 :sol
2:sol
3:sol
4:sağ
5:sağ
6:sol
7:sağ
8:sağ
Ayarları role enerjisiz iken yapın.Alt ve üst zaman skalasını (flaşör on ve flaşör of) 4'e ayarlamayı unutmayın.çalışmasını gözlemlemek için uzunca bir süreye ihtiyacınız olacak.

teşekürler kardeşim bu verdiğin şekilde yaparsam bunu sürekli tekrarlar değilmi.bunu bitki akvaryumunda aydınlatma devresinde kullanacağım.

Evet flaşör modunda çalışacağı için sürekli 4 saat on 4 saat off çalışır.

ilk fişi taktığımda çalışmadı sanırım 2 nolu swiç sağ yapmam gerekecek

çalışmasını gözlemlemek için uzunca bir süreye ihtiyacınız olacak.
Zaman ayarı 4 saat bu seni yanıltmasın.Flaşör modunda kullandığın için 2. dipsvici fazla bir önemi yok.Döngü off ile başlayıp on-off-on-off şeklinde devam edecektir.Diğer pozisyonda döngü on ile başlayacak.

Son düzenleme:
bekleyeceğim yarın iş yerinde faz lambası test ederim saol ilgilendiğin için:):):)

Rica ederim.Kolay gelsin.

slm arkadaşlar mcb-9 ile 15 dk dur 5 dk çalış ayarı yapamadım yardımcı olurmusunuz

slm arkadaşlar mcb-9 ile 15 dk dur 5 dk çalış ayarı yapamadım yardımcı olurmusunuz
Eğer sürelerin kesin olarak 15 ve 5dk olarak ayarlanması önemli değilse ton kısmındaki 3nolu dip switchi on konumuna getirip üstteki skaladan 5 e,toff kısmında ise 1 ve 3 nolu dip switchleri on konumuna getirip alttaki skaladan da 2 ve 3 arasına ayarlaman gerekli. 3 konumunda 18dk 2 konumunda 12dk sayacaktır. Ayrıca üstten 2.switch solda olursa sistem 5dk on ile sağda olursa 15dk off ile başlayacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri