Master ve slav çalışma

Arkadaşlar; iki adet asenkron motorum var ayni guc (7,5 kw)ve devirde(1400d/dk). Bunlar iki surucu ile calisacak surucunun birisi master digeri slav olacak boyle bir uygulama yapan varmi sistemde plc yok

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu işlemi 3 yöntem ile yapabilirsin. 1) Sürücülerde senkron kart kullanırsın hassas bir çalışma elde edersin.
2) Birinci sürücünün AOUT çıkışını ikinci sürücünün AIN girişine bağlarsın. Birinci sürücü hızına göre ikinci sürücüde çalışır. 3) İkinci uygulamada analaog giriş çıkış yerine pulse input-output ile yaparsın.

Ama motorlarda enc. Var geri besle olucak ve motordan invertore reel hiz ve yon bilgisi gidecek te bunun icin onerebileceginiz surucu markasi ve modeli varmi ben shnaiderde oldunu duydum arastiriyorum

Danfoss FC-302 Automation Driver ile bu işlemi yapabilir. MCO-305 yardımcı kart kullanmak gerekiyor. Bu kartı ise '' C '' programlama dili ile yazmanız gerekiyor. Ekteki dokümanları inceleye bilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Design Guide for Motion Control Option MCO 305.pdf
    9.2 MB · Görüntüleme: 9
  • MCO 305 Command Reference Guide.pdf
    1 MB · Görüntüleme: 4
  • MCO 305 Operating Instructions.pdf
    3.8 MB · Görüntüleme: 2
  • RingFrameBangladeshDanfossVLTdrives.pdf
    259.9 KB · Görüntüleme: 4
hemen her sürücü ile olur (vektor olmalı). Özel bir karta ihtiyacın yok. bir sürücün master olacak yani hız modda çalışacak. Slave deiğimiz iknci sürücü ise tork modda çalışacak. Master dan alacağın tork bilgisini analog çıkıştan slave analog girişine bağla. Hem hız hemde tork eşit çalıştırısın.
Tabii optimizasyonlarını çok iyi yapmalısın.

Peki arada hic hiz farki olusmazmi, bu sistemlerde mekanik zorlanma oldugunda motor devri dusme soronu olacagi icin hiz farki olusur diye düşünüyorum

sen bu motorları ne amacla kullanacağını söyleseydin daha anlaşılır olurdu gibime geliyor su pompası gibi bir şeymi acaba yoksa bant tarzımı...

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri