Masa üstü Sigma cnc çalışması (togi cnc project 3)

hiç adım kaçırma sorunu fala yaşamadın mı ? Özellikle malzeme işlerken kendine sinyal alarak özellikle Z ekseninde kendi kendine adım alması gibi
Kart ısınıyordur. Tepesine vantilatör ile hava üfletip dene. Sorunsuz çalışırsa 12 voltluk ekstra bir fan ile regülatörleri soğutursun.

Kart ısınıyordur. Tepesine vantilatör ile hava üfletip dene. Sorunsuz çalışırsa 12 voltluk ekstra bir fan ile regülatörleri soğutursun.

Isınmadığı halde bile yapıyordu ama soğutma falanda yaptık hiç düzelme olmadı. Kartta başka elektronik sorun olabilir mi acaba buna yol açacak

hmm anladım. Bendeki kart fazla ısındığında Z ekseni ani dalmalar yapıp parçayı ve ucu öldürüyordu. Belki aynı sorundur diye düşündüm.

mesela z eksnini tık tık basarak indiriyoruz diyelim (ctrl tuşu kullanmadan) 4-5 kez arka arkaya düğmeye basınca az hareket etmesi gerekirsen 20-30 mm hareket ederek komple dalıyor aşağı

Sayın Togitogi abi demeliyim sanırım :) Bende son 7 yıldır cnc kesim makinasında çalışıyorum mekanik kısmı benim için son derece kolay ancak elektronik parçaların temininde ne yaparım bilmiyorum. Tesadüfen buraya geldim ve senin projeni üzerinde küçük değişiklikler yaparak uygulamak istiyorum. Elektronik malzemeler için yardım edebilirmisin rica etsem. Kullanılabilir ve ucuz olarak :D Şimdiden teşekkürler (Buara ellerine sağlık proje harika)

Bu arada arşive göz attım da elimde mach3 mill kurulu olarak mevcut. makine bağlantısı olmadan açtım programı çalışıyor. isteyen olursa bir şekilde ulaştırabilirim. ücretsiz crackli sürüm

Vakit buldukça devam ediyorum.Çok uzun sürdü bu çalışmam.Ama aynı anda devam eden 2 çalışma daha var.Gelsin görseller...;)

Ekli dosyalar

• IMG_1518.JPG
    IMG_1518.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 175
  • IMG_1517.JPG
    IMG_1517.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 163
  • IMG_1520.JPG
    IMG_1520.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 154
Ben siensi yapıyordum değilmi...Konuyu görünce hatırladım:)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri