Mach3

Eğer spindle kablon normal kabloysa blendajlıyla değiştir. Hatta step motorlara gidenleride değiştirsen iyi olur. Toprak hattın bu soruna neden olmaz
Ginaz baskan ben elektiririkği tek kablo ile makinaya getirip oradan kartlarin elektiriginide ayni hattan almis idim . sonra ayri ayri hatlarla elektirik verdigimde sorun cozuldu ama kablolari bilandajli kabloyla degistirecegim tavsiyelerini uygulayacagim .benim gibi tek hattan besleyen arkadaslar varsa elektirik hatlarini ayirsinlar derim teşekkürler

Mach3 de program satirlari isleme yaparken stop tuşuna basarak durdurdum burada sorunum yok.. durdurdugum satirdam daha eski bir satirdan tekrar nasil baslayabilirim. Son yaptigi 1dk lik işi tekrar yapsın istiyorum

Yusuf bey teşekkür ederim.

Yusuf Hocam Set Next Line diyorum fakat istediğim şey olmuyor..
Şöyleki mesela işin bir kısmı yapılırken stop tuşu işe mach3te akan programı durduruyorum.. sonra atıyorum son kesilen daireyi 1 kere daha aynı yerlerden kesmek istiyorum fakat sizin dediğiniz için yaptığımda program o an olduğu konumdan başlayıp o işi yapmaya başlıyor.. o
oysa ben yine son kesilen dairenin yine aynı ilk kesme noktasından 1 tur daha kesmesini istiyorum..
sizin dediğiniz gibi yaptığımda program o an hangi koordinatlardaysa oradan daire kesmeye başlıyor..

Şöyleki mesela işin bir kısmı yapılırken stop tuşu işe mach3te akan programı durduruyorum.. sonra atıyorum son kesilen daireyi 1 kere daha aynı yerlerden kesmek istiyorum fakat sizin dediğiniz için yaptığımda program o an olduğu konumdan başlayıp o işi yapmaya başlıyor.. o
oysa ben yine son kesilen dairenin yine aynı ilk kesme noktasından 1 tur daha kesmesini istiyorum..
sizin dediğiniz gibi yaptığımda program o an hangi koordinatlardaysa oradan daire kesmeye başlıyor..
Gcode listesinden üste doğru ilerleyip başlamak istediğiniz satırın üzerine gelip set next line dediğiniz zaman çalışır. O butonun işlevi gcode listesinden seçili satırdan başlatmaktır. Sen makinayı durdurduğunda bu butona basınca zaten durduğu yerden başlatıyor. Yani olması gerektiği gibi. Listeden üste çıkıp başlamak istediğin satırı seç sorun kalmaz

Set next line altında satır numarasını girip basman lazım işlemi yapman için resimde belirtmiştim gözden kaçırdın heralde

Gcode listesinden üste doğru ilerleyip başlamak istediğiniz satırın üzerine gelip set next line dediğiniz zaman çalışır. O butonun işlevi gcode listesinden seçili satırdan başlatmaktır. Sen makinayı durdurduğunda bu butona basınca zaten durduğu yerden başlatıyor. Yani olması gerektiği gibi. Listeden üste çıkıp başlamak istediğin satırı seç sorun kalmaz
Set next line altında satır numarasını girip basman lazım işlemi yapman için resimde belirtmiştim gözden kaçırdın heralde
Şimdi diyelim
kare.png

A noktasından başlayıp B D C noktalarından geçerek bir kare kesmeye çalıştığımı farzedin arkadaşlar..
Ben D noktasında iken stop tuşuna bastığımda... Tekrar A noktasından nasıl başlatacağım.. Sizin dediğiniz gibi denedim ama ya ben yapamadım yada biryerde yanlış anlaşılma var..
Sizin dediklerinizden anladığımı yaptığımda şöyle oluyor..
D noktasında iken Stop tuşuna basıp atıyorum 115.satırda durduruyorum.
Tekrar 110.satırı seçip next line dediğimde D noktasında duran Spindle oradan kare yapmaya başlıyor..

Son düzenleme:
numarayı yazıp set next line sonrada run from here diyceksin ben eksik yazmışım. ama z eksenini yükseltmen gerek yoksa biçerek o noktaya gider

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri