Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selamlar ben basit bir cnc tezgahı ve 4 eksen bir kontrol kartı aldım ve 3 boyut malzeme işlemek istiyorum fakat aylardır mach 3 prg çözemedim mach 3 ayarları konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum saygılarımla

karaok
sevgili kardeşim benim sorunum mach3de başlangıç noktası veremiyorum verdiğim noktadada ayarları sıfırlamama rağmen kendi kafasına göre başka yerden başlıyor

yardımcı olursan çok memnun olurum

mrb arkadaşlar ben 3metrelik bir frezeye bu sistemi oturta bilirmiyim daha dogrusu sistemi olmayan böyle bir frezem var liner kızaklı 21 nm lik motorlarla ama sürücüler flan sorunlu ben sürücü motor alsa sıfırdan busistemi nasıl kurabilirim arabirim kartları flan neler gerekir. yada böyle büyük makina yapan oldumu hiç şimdiden tşk ler

selamlar basitçe dxf dosyasınıu nasıl makinede çalışır hale getirebiliriz ben bu işin uzmanı değilim sadece hobi amaçlı küçük ama güçlü bir cnc yaptım herşey hazır takıldığım konu sadece bu adım adım bir iki cümleyle yol gösterirseniz çok memnun olurum teşekkürler

2/2.5 eksen isler icin basit cevirici programlar var. DXF dosyayi veriyorsun, G kodu cikariyor.
Karmasik isler icin CAM (bilgisayar destekli imalat) yazilimi gerekiyor

bu siteyi çok araştırdım hatta telden görüşme de yaptım ancak başka bir uygulama (foam cnc) kullanmak istediğimden 4 eksen gerekiyordu yardımcı olamadılar ayrıca en azından motorları buradan alayım dedim ayrı motor satışı yokmuş olmadı neyse konumuza dönelim
ben 3 eksen bi makine yaptım ama 3d gravür yapamam zaten sadece kesme ve kazıma işi için şimdilik kullanıcam.
autocad programını kullanıyorum çizimi yapıyorum ancak bunu mach3 quantum programına aktaramıyorum program kendi örnek dosyalarını verince gayet iyi çalışıyor

Yaptigin autocad cizimlerini asagidaki demo programin dxf klasorunun icine R14 dxf formatinda kopyala ve ardindan File-dxf menusunden kendi dosyani acmayi dene.

Sonuc olumlu ise bu program ve karti isini gorecektir. Eger sorun varsa denedigin dxf dosyasini bana da yollayabilirmisin?

Arkadaşlar bende Atatürk Üniversitesi Makina Müh. Bölümü öğrencisiyim. Masaüstü Mini CNC Freze Tasarımı ve İmalatı yapıyoruz. Şuan imalat aşamasındayız. Program ayarlarını tedarikçi firmamız gönderecek ancak benim programın kullanımı hakkında yardıma ihtiyacım var. Daha evvel hiç kullanmadım ve deneyerek öğrenmek için çok fazla vaktim kalmadı. Bu nedenle programın kullanımında faydalı bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar herkese.

merhaba;
mach 3 programı kurdum, ayarlarını yaptıp sanıyordumki:) klavyedeki ok tuşları ile eksenlerin ayarlamalarını nasıl yapabilirim x,y eksenlerini klavye tuşları ile ayarlıyamadım bi türlü yardım ederseniz sevinirim ,

tab tuşuna basınca, klavye üzerindeki yön tuşları yardımıyla eksen motorlarını mnual çalıştırabilirsiniz
bende tesadüfen buldum...
mach3 ün kitabı lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri