Mach3 ile geometrik şekil

DoremiFa

Üye
Arkadaşlar mach3 programinda herhangi bir cizim programinda cizmeden atiyorum 80mm capinda bir daire nasil kestirebilirim..
Neden soruyorum bazen böyle ufak ufak kare diktorgen yukarlak degisik mm lerde sekillerre ihtiyacim oluyor oyle hizlica almak istiyorum. Cad programi ac ordan cam progrminda g code cikar mach3 e at basit bisey icin cok zahmetli oluyor.
Benim istedigim ilk basta dedigim gibi basit bir daire veya kare cikarmak icin bunlari kullanmadan mach3 ile nasil yaparim.

Mach3 te menüde biyerlerde hazır şekiller var. Onları ölçülendir, daire kes, kare kes. Golay gelsin.

Jpeg, png gibi bişeyler olacak, oradan daire, kare, dikdörtgeni seçtin mi ölçülendirme ekranı geliyordu. Şimdi bunlardan ziyade artcam, rhinoceros la boğuşuyoruz.

Jpeg, png gibi bişeyler olacak, oradan daire, kare, dikdörtgeni seçtin mi ölçülendirme ekranı geliyordu. Şimdi bunlardan ziyade artcam, rhinoceros la boğuşuyoruz.
Ben solidworks kullanicisiyim..hem cad hem cam programini kullaniyorum.. artcam 2012 de yukledim yakın geçmişte çözmeye calisiyorum artcam daha karmaşık bir program..

T1M6

G0Z30
M3

G0X0Y0

G1Z-10F1000

G2I40F1500

G0Z30

M30

I dan sonraki değer dairenin yarıçapını veriyor.
Bu değeri değiştirerek istediğin çapta daire yapabilirsin.