Mach 3 her satır geçişinde duraksıyor

iSuat

Üye
sıcak tel kesim makinamda mach 3 her satırdan diğerine geçerken anlık bir duraksama yapıyor bunun sebebi ne olabilir?

3 satırı normal mi gidiyor ?

Vektörel çizimlerindeki dairesel çizgilerin tam daire olduğundan emin misin ? Kırık kırık ise dairesel yerler ondan da olur

Alınan pos arc uyumlumu yoksa başkasondan uyarlamamı?

Aynı sorun bende var ama isimde atlama veya bozulma yapmıyor , satır geçişlerinde duraksamayı hissediyorum proglem olmadığından yazmamistim.

Sent from my GT-I9500 using KontrolKalemi Forumu mobile app

3 satırı normal mi gidiyor ?

Vektörel çizimlerindeki dairesel çizgilerin tam daire olduğundan emin misin ? Kırık kırık ise dairesel yerler ondan da olur

Cihazı bir süredir kullanmadığım için geç cevap yazıyorum. Yay bölümler arc eminim çünkü mach rengini farklı gösteriyor düz çizgiler mavi arc olanlar mor kod satırında her bir satırdan diğerine geçtiğinde anlık bir duraksama oluyor

bir kod satırında komple bir daireyi yapıyor mu yoksa bir daire için devamlı satır satır kodlar mı çıkıyor ??

gcode u alırken arc uyumlu almanız gerek eğer devamlı satır satır ekranda gözüküyorsa

bir de constany velocity yi açmanız gerek duraksama yapmaması için

bir kod satırında komple bir daireyi yapıyor mu yoksa bir daire için devamlı satır satır kodlar mı çıkıyor ??

gcode u alırken arc uyumlu almanız gerek eğer devamlı satır satır ekranda gözüküyorsa

bir de constany velocity yi açmanız gerek duraksama yapmaması için

Ok ile gösterdiğim kadar parçalar halinde yapıyor aşağı yukarı. Onun da sebebi sanırım autocad bilmediğimden çizimleri vektör programda(freehand çok eskiden beri kullandığım için hızlı çizim yapabiliyorum) yapıp artcam e alıp öyle gcode oluşturuyorum. Yolladığım kod şekli "g-code arcs mm". Constany velocity açık gözüküyor.

Programı bana kimse öğretmedi internetten baka baka öğrenince herşey böyle yarım yamalak oluyor =(
Screenshot_3.png

evet çzgileriniz birleşik değil.
gcode almadan önce yani takım yolu çıkarmadan önce bu çizgileri birleştirmeniz gerek.

ayrıca gcodeu lar arc olarak verilmiş zaten.

sizin yapacağınız şey dediğim gibi çizgileri birleştirmeniz ve constant velocity yi açmanız

evet çzgileriniz birleşik değil.
gcode almadan önce yani takım yolu çıkarmadan önce bu çizgileri birleştirmeniz gerek.

ayrıca gcodeu lar arc olarak verilmiş zaten.

sizin yapacağınız şey dediğim gibi çizgileri birleştirmeniz ve constant velocity yi açmanız

Kontrol edeceğim. Aynı çizimi aspire den aldığımda arc yaptığım halde Mach 3 e arc olarak gelmiyor o yüzden bu çok eski artcam versiyonuna mahkum kaldım

Teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri