Mıknatısla Elektrik Üretme

Motorlarda da mıknatıs yerine bobin var yani bugün barajlarda su ile elde edilen elektrik de manyetizmayla elde ediliyor. Ancak mıknatıs değil bobin var. Mıknatısla elektrik elde etmek mantıklı değil bence.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bahsettiğin mıknatısların sürekli olarak birbirine itmesi gibi bir durum ancak ek bir enerji kaynağıyla olabilir (ör. pilli mıknatıslı sarkaçlar gibi). Aksi halde eninde sonunda salınım durur sürekli devam etmesi mümkün değil.

Sıfır noktası enerjisi hakkında bilgi sahibi omadan bu konuda bir şey yapmak mümkün değildir. Ve tabii ki Tesla'nın teknolojileri hakkında...

Olumsuz cevaplara çok şaşırdım. Bende uzun zamandır bu konuyu araştırıyorum. Acaba aşağıdaki video bütün konuyu özetlemiyor mu? Sonsuz olacak demiyorum ama daha büyük materyallerde yıllarca çalışabilecek bir sistem olacağı düşüncesindeyim.[video=youtube;zp1BmmwzCu8]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zp1BmmwzCu8[/video]

Bu videoyu yavaşlatıp izledim. Önce led yanıyor sonra hareket başlıyor. Motor başka bir kaynaktan enerji alıyor yani.

Bu videoyu yavaşlatıp izledim. Önce led yanıyor sonra hareket başlıyor. Motor başka bir kaynaktan enerji alıyor yani.

bu kadar basit bir şeyde bile bir hinlik aramayın.videodaki motor oyuncaklarda,video oynatıcılarda teyplerde kullanılan stator kısmı sabit mıknatıs,endüvi sargılı ve kollektör kısmı ise bilezik tabir edilen şekilde hepsinde de deneyin göreceksiniz besleme uçlarına led bağlayın elinizle bile çevirseniz ( hızlı tabi ) ledin yandığını görürsünüz.yanmıyorsa ters yönde çevirin çünkü led bağlantısında + - farkediyor.

arkadaşlar bende uzun zamandır bu konu üzerine çalışıyorum birçok video izledim.ve birkaç deneme yaptım çalışmalarım devam ediyor.çoğu videoda hile olduğu belli oluyor .ama birkaç video kesinlikle gerçek.mesela bir türk mucidimiz. youtube d

Isı manyetik alanı yok etmiyor, sadece Mıknatıs yapısı ve muhteviyatı gereği ısı ile genleşiyor. Buda sanırım manyetik enerji olumsuz etkiliyor. Doğrumu oluyor bilmiyorum ama sanırım proton ların akış ve dolaşım hızı yavaşlıyor gibi. Yinede çok emin değilim sadece kendimce yaptığım yorum bu...
Ayrıca neredeyse 8 saat oldu ama Manyetik motor hala aynı devirde dönüyor. Saat başı takometre ile ölçüm yaptım, gündüz hava sıcakken 910 rpm'e kadar düştü. ama normalinde bu saatde mesela 1128 rpm..
Zamanla dahada açık veriler sunucam..
eger sorun ısınmaysa sohutabılmesı için pervane tak ıslemcı fanı gıbı

Arkadaslar oncelikle olmaz diye bisey yok..... Bilenle bilmeyende bir degil tabiki.
Ancak aklimda yercekimi ve miknatislardan yararlanarak elektirik uretmek var. Sistem yercekimi var oldugu surece calisacaktir soyle dusunun:
Bir bobin veyahut metal yada isimizi ne gorurse artik..
Yukardan bir borunun icinden veya herneyse dusen bir cisim sadece aklinizda canlandirin. Duserken uretilen bir miktar elektirik ve yukardaki muknatislarin aktif olmasi ve demir parcayi bobini cismi her neyse yukari tekrar cekmesi cekerken tekrr elektirik ureitimi ve miknatisin deaktif olmasi...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri