Mıknatısla Elektrik Üretme

arkadaşlar mıknatısla elektrik üretildiği kesindir ki videolarda görüyoruz ayrıca çarkın 1 2 dakka sonra duracağı konusu videoda ordaki arkadaş ilk hareket vermiyor ki sistem kendi kendine başladığında işe firenleme noktasına gelince çarkı kitler yada geri iter

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar mıknatısla elektrik üretildiği kesindir ki videolarda görüyoruz ayrıca çarkın 1 2 dakka sonra duracağı konusu videoda ordaki arkadaş ilk hareket vermiyor ki sistem kendi kendine başladığında işe firenleme noktasına gelince çarkı kitler yada geri iter
Başlangıçta ilk hareketi veriyor Muammer Yıldız'ın icadında. Çok daha gelişmiş bir sistem.

[video=dailymotion;xkkh9g]http://www.dailymotion.com/video/xkkh9g_sonsuz-elektrik-ve-patent-suresi-dolmak-uzere_tech[/video]

muammer yıldız ın projesinden bahsetmedim ilk paylaştığım videolardan bahsettim
saygılar..

Arkadaşım, karşılıksız enerji tabii ki olmaz. Bilimin henüz açıklayamadığı bir enerji alanından, mıknatıs aracılığı ile enerji almak söz konusu. Yani o alanı tahrik ederek verdiğinden fazla bir enerji açığa çıkmasını sağlıyorsun. Yani termodinamiğe aykırı bir durum yok.

Yukarıda link var, Muammer Yıldız'ın icadıyla ilgili; izlemediniz mi? Orada elde edilen enerjinin belirli bir yüzdesi sisteme geri verilirken, fazlası kazanç oluyor. Örneğin,başlangıçta 1 verip 2 alıyorsan, ondan sonra elde edilenin yarısı siteme veriliyor, yarısı kazanç oluyor.

Başka bir videoda izlemiştim. Elde edilenin yüzde yirmisi idi sanırım sisteme geri verilen ki,bu da bir verip beş kazanmak anlamına gelir.

Verdiğinden daha fazla enerji açığa çıkması diye bir şey termodinamikte yok, fizikte de yok, olmayan şeyi de aykırı değil diye iddia etmek kör cahillik mevzusuna giriyor... Şu söylediklerin bilimsel olarak çöp ve saçmalığın daniskası...

Elektromanyetik alanın anlaşılamadığı bi taraf yok anlaşılalı 100 sene felan oldu, anlaşılamadı diyen bilim adamlarının adam gibi 1-2 bilimsel makalesini koyarsan okuyalım...
Mümkünse yazmaman daha sağlıklı çünkü yazdıkların ziyadesiyle saçma... Sen bilimsel değilsin ki? komik olan o, kendini şu söylediklerinle bilimsel felan zannetme...

Elektromanyetik alanın anlaşılamadığı bi taraf yok anlaşılalı 100 sene felan oldu, anlaşılamadı diyen bilim adamlarının adam gibi 1-2 bilimsel makalesini koyarsan okuyalım...
Mümkünse yazmaman daha sağlıklı çünkü yazdıkların ziyadesiyle saçma... Sen bilimsel değilsin ki? komik olan o, kendini şu söylediklerinle bilimsel felan zannetme...
Ne kadar ukala bir adamsın. Hala kabalığa devam ediyorsun. Relativiteyi tartışacak kadar fizik bilgim var, senin fizik bilginin seviyesi nedir?
Dediğim gibi anlama özürlüsün de... Elektro manyetik alandan söz etmiyorum. Konu hakkında yazmaya değer bulmuyorum seni kusura bakma. Cahil, anlamadığı konuda karşısındakini saçmalıyor zanneder.
Ettiğin hakaretleri misliyle iade ediyorum.

senin fizik bilginin seviyesi nedir?

ITU+ Illinois State University (Mechanical & Electronic Engineering)+M.I.T (Massachusetts Institute of Technology) Electrical Engineering & Engineering Systems Division (Doktora)...

Sen uluslararası patent başvurusu yaptığında danışma kurulunda patentinin ön incelemesini yapacak kadar fizik bilgim var... O uğraştığınız mıktatısla enerji üretme vs. gibi şeyler daha ön incelemede çöp muamelesi görüyor, ki çöp zaten güzel kardeşim...Değil diyorsan otur ömrünü harca bul mat et, bi cacık yapamadan horoz gibi ötme... Cahillikte ısrar ahmaklığa girer...
...
Klasik elimde bi halt yok, yaptığım bi şeyde yok ama itiraz edene olmaz diyene cazgırlık yapayım da savunduğum bi halt olsun mantığı... Aferin aynı kafada devam edin... Ömrünü de harcasan tüm servetini de döksen savunduğun şeylerden bi halt olmaz...

Son düzenleme:
Forever Electric car ( by wind force generator) - YouTube

yukarıdaki videoda Kapalı sistem çalışan, Sürekli üretim-Tüketim modelli bir uygulama var.
Benim Projemin tamamlanmasına biraz daha var. Magnet'leri neodyum kullanırsanız biraz acemilik yapmış olursunuz.
Mıknatısları çok daha kuvvetli ve yan yana sıralı dizmeniz lazım. Mıknatısları kuvvetlendirmeden Sistem sürekli kendi kendisini frenler.
Sistemin birbirini durdurmaması için sonsuz Dişli mantığını kullanın buda benim tüyom olsun.
Selametle.

Seni şimdi anlıyorum dexxen. Çok bilmişliğinin nereden geldiği belli oldu. Okumak cehaleti alır, eşeklik baki kalır dememişler boşuna... Senin cehaletini de almamış anlaşılan.
Cazgırlık falan yapmıyorum, elektromanyetik alan ve manyetik alan dışında bir alandan söz ediyorum sadece. O alanla rezonansa gelinirse neden enerji almak söz konusu olmasın.
Ben, efendi gibi yazarken, tartışmayı düzeyini düşüren, kabalaşan sensin.
Okuduğun okullarda Tesla hakkında yeterli bilgi vermemişler anlaşılan. Bilimsel taassubu bırak da, acaba bize öğretilmeyen birşeyler var mı diye araştır biraz. Kimbilir belki de sen yaparsın bir icat.
Tabii, hakareterini yine iade ediyorum. Öncelikle nezaketi öğren.

Almadan vermek ALLAH'a mahsustur. 1 koyduğundan 1.1 alamazsın. Ya da ne ekersen elinle o gider seninle, ya da ne kadar ekmek o kadar köfte. Bunların hepsi mıknatısla yapılan sonsuz hareket sistemlerine uygun cevaplar.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri