Müzik Seti kolonlarını Pc ye nasıl baglayabılırım??

premıer prt-24200 muzık setının kolonlarını pc ye nasıl baglayabılırım.

Kolonları direk pc ye bağlayamassın ya müzik seti ile bağlarsın yada araya bir anfi takman lazım.pc müzik setine bağlıyacaksan araya böyle bir kablo lazım.Kablonun bir ucuzu pc nin ses çıkışına diğer ucunu müzik setinin audio in girişine takıcaksın.müzik setide video modunda olmalı

muzik setının kolonlarını bilgisayardakı çıkışlar karşilamaz araya boster yapman lazım araya 4 çikiş verebılen bır basıt amfi (boster) devresı yapabılırsın tda 7560 4x50 watt çikiş verır ben kullanıyorum kendım yaptım gayette memnunum temız gurultusuz ses almak ıstıyorsan benım yaptığım gıbı besleme için 12volt 12 A aku kullan

evet bilgisayarının ses kartının çıkışı hop. sürebilecek güçte deildir. Bağlasanda kulağını hoparlore dayayarak anca duyabilirsin. Yani araya bi anfi yapman lazım. Örneğin Tda 1562 70W 12V anfiyi tavsiye ederim. hem düşük voltajda çalışır hem gürültüsü azdır hemde sesi çok iidr. Eğer bana 70W yetmez diosan Tda 7294 100W da iidir ±40 volt ile evi sallayabilirsin bu entegtreyle. Hata bahsettiğin kolanları bilmıorum ama ii bişey deilse onları bile yakabileri bu anfi :D

bende aynı sorunu yaşamıştım .ne yapacağımı şimdi anladım ama benım pc nın arka panelınde sadece bir adet ses çıkış jakı var ; bu yüzden benımde yukarda resımde gorulen kablodan 2 tane almam lazım ( çünkü ses sisteminin 2 adet audio input girişi var ) ayrıca soket girşilerini jak a cevırdıkten sonra da arka panelde bulunan jakı çiftlelem için jak çoklayıcı almam gerekıyor dogrumuyum arkadaslar?

bende aynı sorunu yaşamıştım .ne yapacağımı şimdi anladım ama benım pc nın arka panelınde sadece bir adet ses çıkış jakı var ; bu yüzden benımde yukarda resımde gorulen kablodan 2 tane almam lazım ( çünkü ses sisteminin 2 adet audio input girişi var ) ayrıca soket girşilerini jak a cevırdıkten sonra da arka panelde bulunan jakı çiftlelem için jak çoklayıcı almam gerekıyor dogrumuyum arkadaslar?
Bilgisayarında 1 adet çıkış var diyorsun ama onun içindfe 2 çıkış vardır sen merak etme koyduğum kablodan 1 adet alıcaksın tekli olan ucu bilgisayarına çiftli uçlarıda müziksetinin girişlerine takıcaksın bu kadar basit.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri